Anlamsız yapılması imkânsız vaatler verildiğinin söyleyen Mehmet Çakın, “Asgari ücretin altında maaş alan emeklilere bin TL belediyeden para verileceğini söyleyen Özkan Yalım  Uşak’ta kaç tane emekli olduğunu bilmiyor. Uşak’ta şu an 97 bin emekli var. EYT ile tabi bu rakam her geçen gün artıyor. 100 bin dersek bu emekli sayısının yüzde 70’i Uşak’ta. Yani Uşak  merkezde 70 bin emekli var.   Bu rakamın yüzde 70’i de asgari ücretinin altında maaş alıyor. Bu 50 bin emekli asgari ücretin altında maaş alıyor demektir. Bu emeklimize her ay bin TL verildiğinde 50 milyon TL para yapar. Bu paranın belediye bütçesinden ödenmesi imkânsız. Bu da senelik 600 milyon TL’ye tekabül eder. Ha ihtiyaç sahibi olanlar diye ayırırsak orada bir düşünürün. Tüm emekliler dendiğinde popülist bir siyaset yapmak oluyor. Devlet ihtiyaç sahibi sınıfına giren vatandaşlarımızı sosyal yardımlaşma sistemleri üzerinden mutlaka destek veriliyor zaten” dedi. 

Yalım Usak Olay-1

Anketlerde Biz Öndeyiz

Anket çalışmaları yaptırdıklarını ve anketlerde önde olduklarının dile getiren Mehmet Çakın, “Anket çalışmaları önümüze geliyor. Tabi şimdi emeklilerden kaynaklanan bir söylem var ortada. Bu dönemde emeklilerin tam kızma dönemi .  Haklılığını haksızlığını bir tarafa koyarak konuşuyorum. 10 defa da bir yere gitmiş olsan ‘aklına yeni mi geldik’  diyor mesela. Bu grup seçim ve sandık yaklaştıkça tercihlerinin ne kadar değişiklik ortaya çıkacak, seçime 10 gün kala anlayacağız. Şu anda yapılacak olan anketlerin büyük bir gösterge olduğuna inanmıyorum. Yaptırdığımız anketlere göre  şu anda önde görünüyoruz. Neden öndeyiz  çünkü, biz yüzde 39 olarak başladığımızda aşağı doğru da inse Yeniden Refah Partisi’ne ya da MHP’ye kaçış dersek, ben 9 puanlık bir rakamın aşağıya ineceğimizi düşünmüyorum. Bizim seçim bittiğinde puan farkı 3 ile 10 puan arasında olabilir. Sonuç olarak 3 ile 10 puan farkla biz seçimi kazanacağımızı düşünüyoruz Gerçekçi olmak lazım gerekir. MHP’ye  bizden oy gitme olasılığı var mı, vardır elbet. Bizden giden oy CHP ve İyi Parti’ye gitmemesi dışında bizim sıkıntımız olmaz.

Kemalöz ve Cumhuriyet Mahallelerinde Tarihin En Yüksek Oyunu Alacağız

Bu dönem Cumhuriyet ve Kemalöz mahallelerinden tarihin en yüksek oyunu alacaklarını kaydeden Başkan Çakın, “ Anketlerde vatandaşlar görüşlerini  tam söylemiyor olabilirler. Gençlerden de aynı şekilde .Sadece bu sene oy kullanacak 18 yaşına yeni girmiş 3 bin seçmen var. Biz bu gençlerimizin önemli bir kısmının oyunu alacağız. Kemalöz ve Cumhuriyet mahallerindeki seçmenlerin oy fikirleri daha rasyonel oluyor. Parti değil kişi gözetiyorlar” dedi.