Cumhuriyet Halk Partisi Banaz’da gerçeleştirdiği aday tanıtım ve proje tanıtım toplantısında, Belediye Başkanı Adayını, Belediye Meclisi adaylarını ve il genel Meclisi adaylarını tanıtarak, Banaz'da adeta gövde gösterisi yaptı.

1Eadccb5 4522 4605 98D3 95C46745F16A

92A7Eff2 296A 423F Acf7 Bd8299709143

CHP Uşak Belediye Başkan Adayı Özkan Yalım'ın salona gelmesinin ardından ise büyük coşku yaşanırken, Özkan Yalım kendisine gösterilen ilgi sonrası vatandaşlara teşekkürlerini ileterek, onlarla yakından ilgilendi.

D S C 9723

Banaz 'da bir düğün salonunda gerçekleştirilen programa, katılım yoğun olunca, aday tanıtım toplantısı bir anda miting atmosferine dönüştü.

D S C 9770

Yaklaşık olarak 4000 kişinin katıldığı programda, Birlik ve beraberlik sloganları atıldı.

Düzenlenen programa CHP Uşak İl başkanı Sevinç Yazgan, CHP Uşak Belediye başkan adayı Özkan Yalım, CHP Banaz Belediye Başkan Adayı Etem Erdem, CHP Banaz İl İlçe Başkanı Erdoğan Atasoy, CHP Banaz Kızılcasöğüt Belediye Başkan Adayı Refik Tuncay, CHP Uşak il, ilçe yöneticileri ve belediye meclis üyesi adayları katıldı.

D S C 9734

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP Banaz il ilçe başkanı Erdoğan Atasoy şunları söyledi; ‘’Olağanüstü dönemlerdeyiz, emeklinin geçinemediği, Gençlerin işsiz kaldığı, sınırlarımızın silikleştiği koşullardayız. Vatan topraklarının katarlılara araplara satıldığı dönemdeyiz. Halk belediyeciliği değil rant belediyeciliğinin yapıldığı dönemdeyiz. Olağanüstü dönemler olağanüstü tepkiler ister. Banaz’da olağanüstü tepkiyi Ethem Erdem başkanımızla vereceğiz. Emanetimiz olan Banaz Belediyesi’ni kazanacağız! Bu toplantıda ki coşkumuzla 31 Mart’ta kazanacağımızı göstermiş olduk!’ ifadelerini kullandı.

D S C 9762

CHP UŞAK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖZKAN YALIM; "HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK"

Banazda bulunmamızın 2 nedeni var. 1) Etem Erdemle Banazı, 2) Refik Tuncay ile de Kızılcasöğütü kazanmak için buradayız. 2019 seçimlerinde Ekrem Başkanımızın yanına bir çocuk gelmişti. O gün o çocuğun söylediği bir söz vardı. Artık bizlerde slogan aramıyoruz. Ekrem Başkanımızında dediği gibi "Herşey Çok Güzel Olacak". Kardeşce, insanca, omuz omuza vererek bu seçimi hep birlikte, birlik ve beraberlik içerisinde kazanacağız. 35 yıl sonra 1953 yılında il olan Uşak, 35 yıl sonra tarihinin en farklı galibiyetiyle 31 Mart'ta biz kazanacağız. Değerli hemşehrilerim buradan hepinize sesleniyorum. Programımız bittikten sonra sokağa çıktığınızda nerede olursanız olun, elinize telefonu alıp eşinizi, dostunuzu, akrabınızı, yiğeninizi, hatta kiracınızı, hatta askerlik arkadaşınızı aklınıza kim gelirse gelsin onları arayacaksınız, onları ikna etmek için herşeyi yapacaksınız. Allahın izniyle 31 Mart gecesi alacağımız zaferle birlikte diyeceğizki; "BİZ KAZANDIK, BİZ KAZANDIK, BİZ KAZANDIK.." diyerek sözlerine son verdi.

D S C 9783

CHP UŞAK İL BAŞKANI SEVİNÇ YAZGAN; " HİÇ KİMSENİN BANAZ HALKINI TEHDİT ETMESİNE İZİN VERMEYİZ"

Programda söz alan CHP Uşak İl Başkanı Sevin Yazgan ise oldukça sert açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Banaz Ak Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Cevizci'nin yaptığı açıklamalara tepki gösteren İl Başkanı Yazgan, şunları söyledi; "Sevgili Banazlılar, ‘’Bir konuya değinmek istiyorum, geçtiğimiz günlerde iktidar partisinin Banaz adayı talihsiz bir açıklamada bulunmuş.Biz kazanamazak çivi bile çakamazlar demiş.

Arkadaşlar; Seçimler kazanılır kaybedilir demokratik bir mücadeledir. Hiç kimsenin Banaz halkını tehdit etmesine izin vermeyiz. İstediğiniz partiye oy verebilirsiniz. Bu sizin hür iradeniz ve demokrasinin verdiği en büyük haktır. Ama hiç kimse Banaz halkını tehdit edemez, tekrar ediyorum bu demokratik bir mücadeledir ama hiçbir kimse çıkıpta Banaz halkını tehdit edemez. Banaz ilçesi Milli mücadelede Yunan tehditlerine boyun eğmemiş Bunlara hiç boyun eğmez. Kimsenin şüphesi olmasın.'' diyerek sözlerini son verdi.

D S C 9830

ETEM ERDEM SİNEVİZYON GÖSTERİMİ İLE PROJELERİNİ ANLATTI

Kıymetli misafirler öncelikle şunu ifade etmek isterim ki doğduğum ve doyduğum bu topraklara hizmet etmek benim için onurların en büyüğüdür. Bu vesileyle beni yalnız bırakmayan siz değerli büyüklerime, küçüklerime, akranlarıma teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum.Seyretmiş olduğunuz projeler hepsi uzman ekipler tarafından hazırlanmış ve uygulanması noktasında her hangi bir aksaklık yaşanmayacak projelerdir. Zaten içerisinde yaşadığımız şehrimizin ihtiyaç ve sorunlarını bildiğimiz gibi yine kamuoyu araştırmaları yöntemi kullanılarak ilçe halkımızın istek talep ve beklentileri ölçülmüş ve bizim de gördüğümüz eksiklikler tamamlanarak bu projeler ortaya çıkarılmıştır.

D S C 9836

BANAZ YÖNETİLEMEMEKTEDİR

Kıymetli dostlarım Banaz yönetilememektedir. Banaz kaderine terk edilmiştir. Sizlerden gelen yoğun istek ve talepler doğrultusunda ayrıca varlığımızı borçlu olduğumuz Banazımıza vefa duygumuz bizleri Cumhuriyet Halk Partisi Banaz Belediye Başkan Adayı olarak huzurlarınıza çıkarmıştır.

Değerli dostlarım Banaz Belediye Başkan Adaylığına talip olmak, Banaz’ı yönetmeyi arzu etmek için  haklı sebeplerim gerçekçi nedenlerim vardı. Ekmeğini yediğimiz suyunu içtiğimiz bu topraklar sahipsizlik için de kıvranırken emsal bölgeler şahlanmış; iktisadi ve sosyal kalkınma hamlelerini tamamlamışken Banaz’ımız sahipsiz, işsiz ve kimsesizdi. Banaz’ı sahipsiz bırakmamak Banazlıyı kalkındırmak için yönetime talip oldum.

Topraklarında onca tarihi ve doğal güzelliği içinde bulundurmasına rağmen bu güzelliklerin değerlendirilmeyerek kazanç sağlanmamasının önüne geçmek, bu değerleri değerlendirmek için karşınıza çıktım

Özellikle istihdam sorunu yüzünden göç vermek zorunda kalan Banaz’ımızın bu sorununu çözmek, istihdam sağlamak, gençlerimize yeni gelir kapıları açarak göçün önüne set olmak için aday oldum.

LİYAKATLİ İNSANLARIN ÖNÜNÜ AÇMAK İÇİN BU YOLA ÇIKTIM

Sadece siyasete ve siyasetçiye yakın olan insanların işlerinin görülmesi ve  çeşitli kademelere gelmesini engellemek ve emekçi insanların, liyakatli insanların önünü açmak için bu yola çıktım.

Şehri bugünden planlayarak imar ve rantın önüne geçmek, geleceğin Banaz’ını  bugünden inşa etmek için huzurunuza çıktım

Hemşerilerimizin yaşamaktan mutluluk duyduğu, sağlık, spor, eğitim, sosyal alan gibi alanlarda kendini tamamlamış bir Banaz inşa etmek için geldim

Kıymetli misafirler ilçemiz bir çok yerleşim merkezini kıskandıran doğal güzelliklere sahipken maalesef bu güzellikler birkaç liyakatsiz kişinin yönetim anlayışına terk edilmiştir. Yani mücevher doğru sarrafın elinde değildir. Ama Cumhuriyet Halk Partisi Belediyeciliği ile Banaz’ımız hakkettiği değeri bulacak, adil, liyakat sahibi yöneticilerine kavuşacaktır.

Kıymetli misafirler bir çok kademesinde bulunduğum Cumhuriyet Halk Partimizin belediye başkan adayı olmak bizim için onurdur, gururdur. Çünkü Cumhuriyet Halk Partimiz bizlere ulu önderimiz, kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetidir.

Cumhuriyet Halk Partisi Halkın ta kendisidir.

Cumhuriyet Halk Partisi emeğin, adaletin, liyakatin adresidir.

Cumhuriyet Halk Partisi egemen güçlere karşı halkın asil duruşudur.

Cumhuriyet Halk Partisi çiftçinin, emekçinin, işçinin hakkını savunan en güçlü sestir

Cumhuriyet Halk Partisi yalana dolana talana karşı doğruluktur adalettir

Cumhuriyet Halk Partisi liyakatsizliğin, adaletsizliğin önündeki en güçlü yapıdır

Cumhuriyet Halk Partisi eşitliktir, hakça paylaşımdır,

Cumhuriyet Halk Partisi bölünmez bütünlüğe karşı en güçlü settir

Yani Cumhuriyet Halk Partisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür

Cumhuriyet Halk Partisi Kuvayı Milliye ruhudur

İşte bu ruhla bu anlayışla Banaz’ımızı kalkındırmak, geliştirmek Banazlının huzur ve mutluluk içerisinde yaşadığı bir alan oluşturmak, kişiye göre hizmet anlayışının önüne geçmek, ilçemizi üç beş kişinin menfaatine terk etmemek için çıktığımız bu yürüyüşte en büyük destekçimiz halkımızdır, örgütümüzdür.

Biz birlikte el ele, omuz omuza verdiğimiz zaman önümüzde hiçbir engel duramayacaktır. Sizlere olan inancım tamdır. Bu yolda durmadan yorulmadan yürüyeceğime sizlerin huzurunda söz veriyorum. Bu inanç, bu azim, bu coşku bize göstermiştir ki 31 Mart’ta Banaz Belediyesi Halkçı bir belediye olacaktır. Banaz Belediyesi 31 Mart’ta el değiştirecek Cumhuriyet Halk Partisi Tarafından yönetilecektir." ifadelerini kullandı.

Programın son bölümünde Banaz belediye meclis üyesi adayları ve Banaz il genel meclis üyesi adayları Kızılcasöğüt belediye başkanı adayı Refik Tuncay ilçe yöneticileri kadın kolları ve gençlik kolları başkanı ile fotoğraf verildi.

731344E8 Ed62 4928 9054 5266B05Ebaf0

Seçim Koordinasyon Merkezine Uşak il ve ilçe yöneticilerinin ve Uşak Belediye başkan adayı Özkan YALIM‘ında bulunduğu bir grupla yürüyüş düzenlendi.