Uşak Valiliği, Uşak Belediyesi, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası, Uşak Ticaret Borsası, Banaz Belediyesi ve Uşak Pancar Ekicileri Kooperatifi tarafından planlanan proje, Hamam Boğazı mevkiinde uygulanacak.

3 Bin Kişiye İş İmkânı Yüzde 75’i Kadın Olacak

Banaz Jeotermal Kaynaklı Sera Organize Tarım Bölgesi Hamam boğazı mevkiinde 2 bin 352 dekar alana kurulacak. Burada yaklaşık 3 bin kişi istihdam edilecek ve bunun yüzde 75’i kadın olacak. Üretimde 3 farklı yenilenebilir enerji kaynağının kullanılacağı Banaz Jeotermal Kaynaklı Sera Organize Tarım Bölgesinde, jeotermal kaynaklar korunmuş olacak. Bölgede sürdürülebilir tarım sistemi uygulanacak. Modern teknolojik, sera işletmeleri, ihracat ofisi, tarım 4.0 teknolojisi, Ar Ge merkezi ve labaraturaı gibi birçok donatıda bölgede yer alacak. 

ZAFER ARPACI İLK HABERİ VERDİ

Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı müjdeli haberi vererek şunları söyledi, “Kuruluşu için 2 yıl boyunca büyük emek verdiğimiz BANAZ SERA OSB bugün resmen kuruluşunu tamamladı.

Uşak Valiliği, Banaz Belediyesi, Uşak İl Özel İdaresi, Usak Belediyesi, Uşak Ticaret Odasi, Uşak Ticaret Borsasi ve Usak Ekicileri Kooperatifinin müteşebbis heyetini oluşturduğu BANAZ SERA OSB' nin kuruluşu bugün Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından ilan edildi.

Başta Uşak Valimiz Sayın Turan Ergün olmak üzere, emegi geçen tüm yetkilerimize ve elini taşın altına koyan müteşebbis heyetimize ve ilgili tüm kurumlarımıza İlçemiz adına çok teşekkür ediyorum” dedi.