İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan kira yardımlarıyla ilgili kritik detayları paylaştı. Kısa süre önce Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen depremlerden etkilenen illerde kira yardımlarının yapıldığına dikkat çeken Bakan Yerlikaya, 5 ayda 6 milyar 275 milyon 696 bin lira kira yardımı yapıldığını aktardı.

Türkiye’nin son dönemde yaşadığı en büyük felaketlerden biri olarak gösterilen büyük deprem felaketi kapsamında 11 ilde çok sayıda can kaybı ve maddi hasar meydana gelmişti. Öte yandan Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya başta olmak üzere bölgede depremden etkilenen pek çok bölgede yaralar sarılmaya da devam ediyor.

AĞUSTOS AYINDA KİRACILARA 498 MİLYON TL DESTEK!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, kısa süre önce resmi sosyal medya hesapları üzerinden Kahramanmaraş merkezli depremlerin üzerinden 197 günün geçtiğinin altını çizerek yapılan kira yardımları hakkında detayları paylaştı. 5 ayda 6 milyar 275 milyon liradan fazla kira yardımı yapıldığının altını çizdi.

Şubat ayında meydana gelen depremin ardından 2023 Ağustos ayı itibariyle 160 bin 629 kiracı aileye 498 milyon 651 bin lira kira desteği verildiğini aktardı. Sadece kiracı aileler için değil, aynı zamanda ev sahibi aileler için de kira desteklerinin ödendiğini aktardı.

EV SAHİBİ AİLELERE DEPREM DESTEĞİ!

Bakan Yerlikaya tarafından yapılan açıklamaya göre ev sahibi ailelere de kira yardımı yapıldı. BU kapsamda 137 bin 314 ev sahibi aile için toplamda 760 milyon 388 bin lira destek ödemesi gerçekleştirildiği ifade edildi. Kiracı ve ev sahibi aileler için Ağustos ayında verilen desteklerin ise toplamda 1 milyar 259 milyon 39 bin lira kira yardımı ödemesi yapıldığı aktarıldı.

Genel toplamda ise 5 ayda 6 milyar liradan fazla ödeme yapıldığına dikkat çeken Bakan Yerlikaya, Türkiye Yüzyılı’nın inşasına ilişkin birlik ve beraberlik mesajları da paylaştı.