Uşak’ın en önemli projelerinden olan Çarşı Uşak projesi için yıkım işlerine başlanacağı bildirildi.

21 Kasım 2023 Salı günü Saat 11.00'de Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımıyla Uşak’a büyük değer katacak olan Çarşı Uşak projesi hem Uşak için hem de esnaflar için çok önemli.

Bir dizi ziyaretlerde ve incelemelerde bulunmak üzere Uşak’a gelecek olan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, ilk önce Valilik ve Belediye Başkanlığı’nı ziyaret edecek. Çarşı Uşak projesinin başlatılmasından sonra Saat 12.00'de "İsmet Paşa Caddesi" Sokak Sağlıklaştırma projesinin açılışı gerçekleştirilecek.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “şehrimize değer katan bu önemli projemizin Eski Belediye Binamız önünde gerçekleştirilecek açılış programına tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz. Sayın  Bakanımız ile birlikte, hak sahiplerimizi bilgilendirmek amacıyla Çarşamba Pazarı alanı içerisinde oluşturulan Kentsel Dönüşüm İrtibat Ofisi'nin açılışı gerçekleştirilecek ve proje alanında boşaltılan binaların yıkımına başlanacaktır. Tüm vatandaşlarımızı bu dev projenin başlangıç programına davet ediyorum.”dedi.

Kaynak: Öyküm Yavuz