Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 2023 – 2024 yılı yurt başvuru sürecinin başladığını duyurdu. Önceki gün resmi Twitter hesabından paylaşımda bulunan Bakan Bak, üniversite öğrencilerinin başvurularına başlayabileceklerini aktardı. Bakandan gelen duyuru sonrasında tercihleri açıklanan pek çok öğrenci için yurt başvuru süreci başladı.

2023 – 2024 eğitim ve öğretim yılı kapsamında KYK yurt başvuruları başladı. Bu kapsamda öğrencilerin e – Devlet üzerinden başvurularını tamamlayarak işlemlerini tamamlaması sağlanacak. Başvuru tarihleri ve başvuru adımları ise merak ediliyor.

2023 – 2024 KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın yurt başvurularının 29 Ağustos 2023 itibariyle başladığını duyurmasının ardından birçok üniversite öğrencisi barınma sorunlarının çözmek için yurt başvuru sürecine başladı.

Yükseköğretim kurumlarında lisans ya da ön lisans programlarından birine hak kazanan öğrenciler yurt başvurularını yapabilecekler. e – Devlet’e giriş yaptıktan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı hizmet ekranından ‘’Yurt Başvurusu’’ sayfasında erişim sağlayarak öğrencilerin tüm işlem adımlarını takip etmeleri gerekecek. Başvuru sırasında birçok farklı bilgi talep edilecek. Tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru şekilde girilmesi gerekiyor.

KYK YURT BAŞVURUSU TARİHLERİ NE ZAMAN?

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalmak isteyen öğrencilerin belirlenen tarihler içinde e – Devlet üzerinden yurt başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Bakan Bak’ın yaptığı duyuruda 29 Ağustos 2023 tarihi itibariyle başvuruların başladığı aktarıldı.

2023 – 2024 yılı KYK yurt başvuruları için öğrencilerin 29 Ağustos – 02 Eylül 2023 tarihleri arasında başvurularını yapmaları gerekecek. 02 Eylül Cumartesi günü saat 23.59’a kadar öğrencilerin yurt başvurularını tamamlamaları gerekecektir. KYK yurt başvuru sonuçlarının ise eylül ayı ortasında açıklanması bekleniyor. Başvuru işlemleri T.C. kimlik numarası ve e – Devlet şifresi ile elektronik olarak yapılabilecek.