Aydem Yenilenebilir Enerji, kuraklığa rağmen 2023 yılı ilk çeyreğinde 542 milyon TL FAVÖK elde ettiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) açıkladı. Şirketin varlık büyüklüğü 35 milyar TL'ye yükseldi. Aydem Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Ömer Fatih Keha, "Katma değer odaklı yatırımlarımıza hızla devam ediyoruz. Santrallerimizde koruduğumuz yüksek emreamadelik seviyemizin yanı sıra etkin portföy yönetimimiz ile birlikte ilk çeyrekte FAVÖK'te, 541 milyon 978 bin TL'ye ulaştık" dedi.

Keha, şirketin Eurobond tahvil ihracı ve hisse alımlarının da devam ettiğini belirtti. İlk çeyrek boyunca toplam 1 milyon 679 bin ABD Doları nominal değerde şirketin Eurobond'larını geri aldıklarını ve pay geri alımlarının ise 2 milyon 605 bin 26 adete ulaştığını söyledi.

Şirketin 2023 yılı ilk çeyrek üretimini değerlendiren Keha, yağışların beklentinin altında seyrettiği için ilk çeyrek finansal beklentilerinin altında kaldığını ancak Nisan ve Mayıs aylarında yağan yağmurlar sayesinde enerji üretiminin toparlandığını ifade etti. Keha, Uşak Hibrit GES ve rüzgar kapasite artışı projelerinin kaynak çeşitliliği yatırım stratejilerinin bir parçası olduğunu ve 2023 yılı üretimine önemli katkı sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

Migros deprem bölgesinden 300 ton ürün alacak Migros deprem bölgesinden 300 ton ürün alacak