Türkiye’nin dört bir yanında, Avrupa Spor Haftası etkinlikleri düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, konuya ilişkin olarak sosyal medyadan duyuruda bulundu. Bakan Bak, “81 ilde birbirinden renkli etkinliklerle kutlayacağımız Avrupa Spor Haftası başladı. Herkes İçin Spor Federasyonu’muzun Beykoz’da gerçekleştirdiği coşkulu açılış programında gördük ki; nerede hareket orada bereket… Sporla dolu bir Türkiye için!” ifadelerine yer verdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın açıklamalarının yanı sıra, Türkiye’nin dört bir yanında başlayan spor etkinliklerinde Uşak da yer aldı. Söz konusu etkinlikler kapsamında Uşak’ta da “Bisikletini Kap Gel” etkinliği düzenlendi. Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinliğe çok sayıda Uşaklı vatandaş ve çevre illerden vatandaşlar katıldı. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı etkinliğe katılım yoğun oldu. Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, konuya ilişkin olarak sosyal medyadan paylaşımlarda bulundu. İşte detaylar…

AVRUPA SPOR HAFTASI UŞAK’TA START ALDI

Avrupa Spor Haftası 23 Eylül itibariyle başladı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yaptığı açıklamada Avrupa Spor Haftası’nın 81 ilde birbirinden renkli etkinlikler ile kutlanacağını duyurdu. Bu kapsamda Uşak’ta da Avrupa Spor Haftası kapsamında “BeActive” sloganı ile “Bisikletini Kap Gel” etkinliği düzenlendi.

Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından “7’den 70’e tüm Uşak halkını aktif olmaya davet ediyoruz” çağrısı ile birlikte 23-30 Eylül 2023 tarihleri arasında “Bisikletini Kap Gel” etkinliğine tüm Uşak halkı davet edildi. Etkinlik, 24 Eylül Pazar günü sabah saat 11.00 itibariyle AKM önünde başladı.

RENKLİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Pazar günü Uşak’ta AKM önünde başlayan “Bisikletini Kap Gel” etkinliğine katılım yoğun oldu. Uşak ve çevre illerden bisikletleriyle birlikte gelen vatandaşların katılım sağladığı etkinlik ile ilgili paylaşımda bulunan Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü paylaşımda, “Aktif olmamız için bize bir sıçrama tahtası sunan Avrupa Spor Haftası kapsamında ‘Bisikletini Kap Gel’ dedik, startı Uşak AKM önünden verdik. Harekete geçmek için pedal çeviren tüm katılımcılara teşekkür ederiz” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Hava Kavlak