ABD ordusunun savaş zamanlarında kullanılan, askerlerin hızla uykuya dalmasını sağlayan özel bir yöntem, şimdi geniş bir kitleye hitap ediyor. İşte 2 dakikada uykuya dalmanızı sağlayacak etkili adımlar:

Yüz Kaslarınızı Gevşetin: Dil, çene ve göz çevresindeki kasları gevşeterek başlayın.

Omuzları Aşağı Bırakın: Omuzlarınızı mümkün olduğunca aşağıya indirin ve sırayla üst ve alt kollarınızı serbest bırakın.

Nefes Alın ve Gevşeyin: Derin nefes alın, göğsünüzü gevşetin ve kalçadan başlayarak bacaklarınıza kadar tüm vücudunuzu rahatlatın.

Hayal Gücünüzü Kullanın: Zihninizi temizlemek için 10 saniye bekleyin ve sonra aşağıdaki üç manzaradan birini hayal edin:

Sessiz sakin bir gölde, masmavi gökyüzü dışında başka hiçbir şeyin görünmediği bir kanoda uzanıyorsunuz.

Zifiri karanlık bir odada, siyah kadifeden bir asma yatakta uzanmışsınız.

Kendinize sürekli "Düşünme, düşünme, düşünme" diye telkinde bulunuyorsunuz.

Uyumak İçin Temiz Bir Zihin Şart!

Bu etkili yöntemi uygulayanların %96'sında başarılı olduğu görülüyor. Ancak, uyku uzmanı Dr. Neil Stanley, zihni susturmanın uykuya dalmada kritik bir faktör olduğunu belirtiyor. Temiz bir zihin için yatak odasını düzenlemenin yanı sıra, kişiselleştirilmiş rahatlatıcı aktiviteler de önemli.

Dr. Stanley'ın Tavsiyelerine Kulak Verin 

Gevşemiş bir vücut için kasları rahatlatın.

Temiz bir zihin için yatak odasını dikkat dağıtıcı unsurlardan arındırın.

Uyumadan önce stresi azaltacak aktiviteler bulun.

Uykusuzluk sorunlarına karşı sivil hayata özel askeri bir çözüm olan bu yöntemi denemek için bugün başlayın ve 2 dakikada uykuya dalmanın keyfini çıkarın!