Aksaray'da meydana gelen sel felaketi, hayatını kaybedenlerin yanı sıra kaybolan 3 aylık bebek Asel'i arama çalışmalarını da beraberinde getirdi. Asel'in annesi Hayriye Balcan, sel anında yaşadıklarını ve kızının kayboluşunu anlatırken, sel felaketinin nasıl bir anda geldiğini ve yaşanan dramatik anları dile getirdi. Aynı sel felaketinde hayatını kaybeden Gülseren En'in de hüzünlü hikayesi ortaya çıktı. Şiddetli yağmurun yol açtığı sel, birçok aileyi yasa boğarken, Asel'in bulunması için umutla devam eden arama çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor.

Asel Bebek Bulundu Mu?

Aksaray'da geçen pazar günü akşam saatlerinde başlayan şiddetli sağanak yağışlar, Sevinçli, Gücünkaya köyleri ile Kireçlik mevkiinde sel felaketine yol açtı. Bu felaketin ardından birçok aile zor anlar yaşadı. Hayriye Balcan ve ailesi de bu felaketin kurbanlarından biri oldu.

Asel Bebek Nasıl Kayboldu?

Hayriye Balcan, ailesiyle birlikte arabalarıyla yolda seyahat ederken şiddetli yağışların ardından suların yükselmesi sonucu büyük bir tehlike ile karşı karşıya kaldı. Araçlarına çarpan kaya parçası nedeniyle Hayriye Balcan, kucağındaki 3 aylık bebek Asel ile birlikte sulara sürüklendi.

Felaket Anı: "Ellerimden Kayıp Gitti!"

Olayı anlatan Hayriye Balcan, "Sular gittikçe yükseldi. Nasıl olduysa bir kaya parçası mı, sert bir şey geldi, eşimin oturduğu tarafa sürücünün bulunduğu tarafa çarptı. O çarpmayla kapı açıldı. Çocukla ben suya fırladım. Eşim arkamdan 'Hayriye' diye bağırdı. Duydum ama suyun içindeydik artık. Taklalar atıyoruz, çocuk kucağımda. Çocukla epey sürüklendim. Sonra da ellerimin içinden kaydı gitti. Sonra su beni dereye attı" dedi.

Ölüm ve Kurtuluş Hikayeleri

Bu felakette 2 çocuk annesi Gülseren En hayatını kaybetti, ancak aynı araçtaki eşi ve diğer 13 kişi kurtarılarak hastaneye sevk edildi. 3 aylık Asel ise hala kayıp ve arama çalışmaları devam ediyor.

Anne Hayriye Balcan'ın Çaresiz Bekleyişi

Hayatta kalan Hayriye Balcan, kızı Asel'in bir an önce bulunmasını istiyor. Gözyaşları içinde konuşan Balcan, "Cenazesi olsun, bulunmasını istiyorum. Beklemek çok yordu bizi, çaresizce bekliyorum. Hiç böyle bir şey düşünemedik. Sel kimsenin aklına gelebilecek bir şey değildi. Ekipler artırılsın, gereken ne varsa fazlasıyla yapılsın. Biran önce evladımı göreyim. Mezarı olsun, en azından başında ağlayayım" dedi.

Bu trajik olay, sel felaketlerinin insan hayatına ne kadar büyük bir tehdit oluşturabileceğini bir kez daha gösteriyor. Asel bebeğin bulunması için devam eden arama çalışmaları sürerken, aileler felakette kaybettikleri sevdiklerini anma ve acılarını paylaşma yolunda bir arada duruyor.