Son dönemlerde Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş başta olmak üzere pek çok futbol takımının transfer haberleri spor gündeminin en çok konuşulan konuları arasında yer almaya devam ederken geçtiğimiz haftalarda büyük bir başarıya imza atan genç futbolcu Arda Güler de popülerliğini korumayı sürdürüyor.

Henüz 18 yaşında olmasına rağmen Fenerbahçe forması ile sergilediği yetenekleri ile herkesi şaşkına çeviren Güler, Real Madrid yönetiminin de dikkatini çekmiş ve kendisine götürülen transfer teklifini kabul ederek sevenlerini gururlandırmıştı. Basın toplantısında İngilizce konuşmak yerine Türkçe konuşmayı tercih ederek alkış toplayan Güler’in başarısı aylardır konuşulmaya devam edilirken Uşak’tan bir haber geldi. Küçük yaşına rağmen gelişen yetenekleri ile ‘Uşak’ın Arda Güler’i’ olarak anılan Hamza, bir transfer haberi ile gündeme geldi. Söz konusu gelişmeyi Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörlerinden Levent Aksu duyurdu.

SAMSUNSPOR’A TRANSFER OLDU

Çok küçük yaşlardan bu yana futbol oynayan ve şu an da 14 yaşında olmasına rağmen genç futbolcu Arda Güler’i anımsatan performanslar sergileyen Hamza, Uşak’ın yerel gündeminde yankı uyandırdı. Edinilen bilgilere göre yetenekli futbolcu Hamza, Süper Lig takımlarından Samsunspor’un altyapısına transfer oldu.

SEVİNÇLE DUYURDU

14 yaşındaki Hamza’nın Samsunspor’un altyapısına transfer edildiğini duyuran Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörlerinden Levent Aksu, sosyal medya hesabından konu ile ilgili bir gönderi paylaştı. Aksu tarafından paylaşılmış olan gönderide, şu ifadelere yer verildi: “2009 doğumlu sporcumuz Hamza’yı Yılport Samsunspor takımını hayırlısı ile transfer ettik. Bu sürece gelene kadar bize destek olan; İl Müdürümüz ve Spor Müdürümüz Hacı Tevfik Özdemir’e, Zeki Çakır’a, Uşak Belediyesi’ne, Uşak TUFAD Başkanı Faruk Kurt’a, Uşak ASKF yönetimine ve Başkan Osman Kocabıyık’a, Uşak Futbol İl Temsilcisi Hakan Arslan’a, Uşak futbolunun görünmez kahramanı Asım Boran’a, bizlere rekabet duygusunu tattıran, maçlarda rakibimiz olan ve gelişmemize katkı sağlayan Uşak Spor Turan İdman Yurdu, SK Bir Eylül Spor Kulübü, Üçkuyular Spor Kulübü, Bölmespor Kulübü, Karahallı Spor, Banaz Spor Futbol Kulübü, Yayalarspor Halil Dinçer, Sivaslı Belediyespor Alahabalı Spor Renotek Uşak’a ve unuttuğumuz kim var ise her birine çok teşekkür eder, Uşak futbolu ve çocukları için başarılar dilerim.”