Her yıl Eylül ayında dünyanın en çok satan telefon modellerinden biri olan iPhone, yeni modelleri ile Apple tarafından tanıtılıyor. Dünyanın en değerli teknoloji markalarından biri olan Apple, bu yıl yeni iPhone modellerini ve diğer yeni ürünlerini, 12 Eylül tarihinde Wonderlust etkinliğinde tanıttı. Büyük bir ilgi ile karşılanan iPhone 15 serisinin fiyatları Türkiye’de uzun bir süre gündemden düşmedi. Apple’ın yeni iPhone serisi için ön sipariş rekoru kırıldı.

Apple’ın Wonderlust etkinliği ile birlikte ilk kez görücüye çıkan iPhone 15 serisi, tüketicilerin büyük bir kısmı tarafından çok beğenildi. Öte yandan iPhone 15 serisi, sunduğu özelliklerden çok Türkiye’de satış fiyatıyla gündem oldu. Neredeyse 100.000 liraya varan fiyatıyla gündemden düşmeyen iPhone 15 için Türkiye’de, bir e-ticaret sitesinde ön sipariş rekoru kırıldı. Söz konusu ön sipariş sayısının, geçen sene iPhone 14 serisi için verilen ön sipariş sayısının iki katına ulaştığı belirtildi. İşte detaylar…

RAKAMLAR 2 KATINA ULAŞTI

Dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan teknoloji şirketi Apple, her yıl iPhone serileri ile dikkatleri çekmeye devam ediyor. Dünyada en çok kullanılan akıllı telefonlardan biri olan iPhone, 12 Eylül tarihindeki Wonderlust etkinliğinde 15 serisi ile görücüye çıktı. Türkiye’deki satış fiyatıyla gündemden düşmeyen iPhone 15 serisi için ön sipariş rakamları rekora ulaştı.

Online alışveriş sitesi Hepsiburada’da iPhone 15 serisi için ön sipariş sayısı, iPhone 14 serisinin 16 Eylül 2022’de düzenlenen lansman satışının 2 katına kadar ulaştı. Seriye ait aksesuar ve cihazlar için verilen siparişler ise geçtiğimiz yıla göre 10 kat arttı.

YÜZDE 160 ARTIŞ!

iPhone 15 serisi, Apple ürünleri arasında en fazla satan ürün oldu. iPhone 15 modellerinin Hepsiburada üzerinde yakaladığı trafik de geçtiğimiz yıl iPhone 14 için oluşan trafiğe göre %160 oranda artış gösterdi.

22 Eylül ön sipariş döneminde satın alınan ürünler, tüketicilere 29 Eylül 2023 tarihi itibariyle teslim edilmeye başlayacak.

Editör: Öyküm Yavuz