Dünya genelinde en fazla kullanıcıya sahip teknoloji markalarından biri olan Apple, her yıl Eylül ayında olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni ürün ve model tanıtımını gerçekleştirdi. Wonderlust etkinliği 12 Eylül tarihinde düzenlendi ve Apple, yeni iPhone model serisi olan iPhone 15 serisini tanıttı. Bununla birlikte iOS 17 güncellemesi de açıklanırken, Apple şirketinin tanıtım etkinliğinde iPhone 15’in batarya kapasitesini açıklamaması dikkat çekti.

12 Eylül Salı günü Apple, Wonderlust etkinliğinde yeni iPhone 15 modellerini tanıtarak beklenen etkinliğini düzenledi. Yeni akıllı telefon modelini öne çıkarak Apple, yeni özellikleri duyurmasına rağmen ürünün batarya kapasiteleri hakkında resmi bir açıklamada bulunmadı. Kullanıcıları şüphelendiren bu gelişme sonrasında Çin’de yapılan bir düzenleyici listesinde, iPhone 15 modellerinin batarya kapasiteleri de belli oldu. Çin’de ortaya çıkan sonuçlara göre işte iPhone 15 modellerinde batarya kapasiteleri ve detaylar…

APPLE NET BİR BİLGİ VERMEMİŞTİ

Salı günü Apple yeni iPhone 15 serisini tanıttı ancak ürünün batarya kapasitesi ile ilgili resmi bir açıklamada bulunmadı. Net bilgi gelmeyen iPhone 15 batarya kapasitesi ile ilgili olarak Apple, yalnızca yeni modellerde günlük kullanım için yeterli pil ömrünün olduğu bilgisini vurguladı. Apple’ın resmi internet sitesinde yer alan teknik özellik bilgilerine göre iPhone 15 modellerinin tamamı, çevrimdışı video oynatma süresi konusunda, bir önceki model olan iPhone 14 modellerine göre daha uzun pil ömrü sunuyor.

iPHONE 15 MODELLERDE BATARYA KAPASİTELERİ

Çin’de bir düzenleyici listesinde iPhone 15 modellerinin pil ömrü ortaya çıktı. Söz konusu düzenleyici paylaşımında yer alan bilgilere göre iPhone 15’in nominal kapasitesi 3.349 mAh ve 12.981 Wh değere sahip. İşte Çin’den gelen bilgilere göre iPhone 15 modellerinde pil kapasiteleri şöyle:

●      iPhone 15: 3.349 mAh

●      iPhone 15 Plus: 4.383 mAh

●      iPhone 15 Pro: 3.274 mAh

●      iPhone 15 Pro Max: 4.422 mAh