Teknoloji tutkunlarının bir süredir büyük bir merakla beklediği gün geldi. Apple, Scart Fast etkinliğini resmen başlattı. Söz konusu etkinlikte Apple, en yeni ürünlerini görücüye çıkardı ve etkinlikte en çok dikkat çeken ürünlerden biri de M3 Max işlemcili 14 ve 16 inç MacBook Pro oldu. Apple şirketinin sunmuş olduğu yeni Mac modelleri, kullanıcılara neler sunuyor? M3 Max işlemcili 14 ve 16 inç MacBook Pro özellikleri neler?

Bir süredir merakla beklenen M3 Max işlemcili MacBook Pro ürünler sonunda Apple tarafından tanıtıldı. Dizüstü modelin en çok öne çıktığı kriter, M3 Max işlemcisi ile piyasa çıkmış olması oldu. Yeni Mac, 40 adede kadar çekirdek ile yapılandırılabilen, daha büyük bir GPU’ya sahip ve M1 Pro çipe sahip olan 16 inç model ile kıyaslandığında, yüzde 40 daha hızlı. Öte yandan 400 GBps birleşik bellek bant genişliği, 12 adet yüksek performans çekirdeği ve 4 adet yüksek verimlilik çekirdeği ile yapılandırılabilen model, bir CPU dizilimi de barındırıyor. İşte detaylar…

YENİ MACBOOK NELER SUNUYOR?

M3 Max içeren MacBook Pro, M1 Max çipe sahip olan MacBook Pro ile kıyaslandığında, 2,5 kata kadar ve en hızlı Intel tabanlı MacBook Pro modelinden 11 kata kadar daha fazla hız sunuyor. Ayrıca 128 GB’a kadar birleşik bellek RAM desteği ile bellek tarafında da kullanıcıları memnun ediyor.

Öte yandan dizüstü modelin en hızlı Intel tabanlı MacBook Pro modeline kıyasla ise 11 kata kadar hızlı ve 11 saate kadar ekstra kullanım olanağı sunuyor. Cihazın batarya ömrü de 22 saate kadar gidebiliyor.

TASARIM ÖZELLİKLERİ VE FİYATLAR

Tasarım tarafında bakıldığında, yeni MacBook Pro modelinin ekran tarafında ise büyük değişiklikler bulunmuyor. Bunda da Liquid Retina XDR ekran karşımıza çıkıyor ve bununla birlikte HDR içerikler için 1000 nit sürekli parlaklık ve 1600 nit maksimum parlaklık sunuluyor.

M3 Max çipli 14 inç MacBook Pro 121.999 TL’den, 16 inç MacBook Pro ise 130.599 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.