Dünya genelinde en fazla kullanıcıya sahip teknoloji şirketleri arasında yer alan Apple, aynı zamanda dünyanın en değerli şirketleri arasında yer alıyor. Her yıl belli dönemlerde ürün tanıtım etkinlikleri yapan Apple, yine bir Eylül ayında yeni bir tanıtım etkinliğine hazırlanıyor. Her yıl Eylül ayında yeni ürünlerini tanıtan Apple’ın yeni tanıtımı için geri sayım başladı. Bu yıl “Wonderlust” sloganı ile sunulan etkinliğin ana gündeminde yine iPhone olacak.

Apple her yıl Eylül ayında ürün tanıtımları gerçekleştiriyor ve bu etkinlikte tanıtılan ürünler her defasına büyük ses getiriyor. Özellikle Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone, organizasyonun en çok ilgi çeken ürünü olmaya devam ediyor. Bu yılki etkinlikte de yine ana gündemde iPhone olması bekleniyor. Apple iPhone 15 ne zaman tanıtılacak, ürünün çıkış tarihi ne olacak? İşte detaylar…

APPLE TANITIM ETKİNLİĞİ NE ZAMAN?

Eylül ayının gelmesiyle birlikte gündemde Apple’ın 2023 ürün tanıtım etkinliği yer almaya başladı. Apple lansmanına ilişkin sorgulamalar devam ederken, şirketin sunacağı yeni iPhone modeli için de meraklı bir bekleyiş var. Apple iPhone 15 modelinde nelerin değiştiği, kullanıcıları nasıl bir telefonun beklediği merak ediliyor. Tüm bu merak ve soruların da sıradaki tanıtım etkinliğinde giderilmesi bekleniyor. Apple’ın ürün lansman etkinlik tarihi belli oldu.

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, dünyanın hemen hemen her yerinde ürünlerini kullanıcılarla buluşturuyor. En çok ilgi gören ürünü olan iPhone ile yine dikkat çeken Apple, bu yıl lansmanını 12 Eylül’de gerçekleştirecek. iPhone 15 serisi ve diğer Apple ürünlerin tanıtımı 12 Eylül Salı günü Türkiye saati ile 20.00’da gerçekleştirilecek.

İPHONE MODELLERDE BİR İLK

Apple’ın sunacağı iPhone 15 serisinde iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinin olması bekleniyor. Modelin 15 serisinde en büyük değişikliklerden biri ise ilk USB-C girişli iPhone modelinin gelecek olması. Apple Lightning girişinden vazgeçip USB-C girişine yöneldi. Ayrıca lansmanda yer alacak olan diğer ürünler ise şöyle:

●       Apple Watch Serisi 9

●       Apple Watch Ultra 2

●       USB-C AirPods Pro kutusu

●       Yeni Yazılımlar