Dünyanın en çok tercih edilen teknoloji markalarından biri olan Apple, her yıl Eylül ayında yeni ürünlerini tanıtıyor. Bununla birlikte hemen hemen her yıl iPhone serisinde bir sonraki model tanıtılıyor ve bu tanıtım etkinlikleri ilgi çekmeye devam ediyor. Apple, iPhone serisinin son üyesi olan iPhone 15 serisini de Wonderlust etkinliğinde tanıttı. Merakla beklenen ve ilgiyle takip edilen tanıtım etkinliğinde Apple, iOS 17 çıkış tarihini de paylaştı. iOS 17 ne zaman gelecek?

Apple, 12 Eylül tarihinde Wonderlust etkinliğini düzenledi ve bu etkinlikte beklendiği gibi iPhone 15 serisi tanıtıldı. Etkinlikte iPhone 15, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modelleri tanıtılırken, öte yandan iPhone serilerine gelmesi beklenen iOS 17 işletim sistemi güncellemesinin de tarihi paylaşıldı. Bu güncelleme ile birlikte mesajlaşma, arama, haritalar, güvenlik ve günlük gibi birçok özellikte değişiklik ve yenilik olacak. Peki iOS 17 güncellemesi çıkış tarihi ne zaman? İşte detaylar…

iOS 17 NE ZAMAN ÇIKACAK?

Apple, her yıl Eylül ayında düzenlediği ürün lansman etkinliğini bu yıl 12 Eylül’de düzenledi. 12 Eylül tarihinde Apple tarafından düzenlenen Wonderlust etkinliğinde işletim sisteminin yeni sürümü olan iOS 17’nin de çıkış tarihi belli oldu. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre iOS 17 güncellemesi, 18 Eylül tarihinde kullanıma açılacak. Yeni güncellemenin en çok dikkat çeken yeniliklerinden biri, çağrı kişiselleştirme özelliği olarak görünüyor.

HANGİ ÖZELLİKLER GELİYOR?

18 Eylül’de kullanıma açılacak olan iOS 17 ile birlikte çağrı kişiselleştirme geliyor. Bu, aranan kişinin görünümünü özelleştirme seçeneği sağlayacak. Öte yandan mesajlarda ise “iMessage” uygulamalarının tamamı artık tek yerde olacak ve artı düğmesi tercih edilerek fotoğraf, sesli mesaj ve konum gibi sıkça kullanılan özellikler görüntülenebilecek. Ayrıca iMessage uygulamaları, ekran yukarı kaldırılarak da açılabilecek.

iOS 17 ile birlikte kullanıcılar bir mesajı sağa kaydırarak yanıt verebilecek. Ayrıca filtreler birleştirilerek aranan mesaja kolayca ulaşım sağlanabilecek. Diğer yandan paylaşılan konumlar, sohbet içerisinde de görüntülenebilecek ve mesajlar sesli şekilde okunabilecek.