Teknolojinin giderek geliştiği şu günlerde pek çok yeni cihaz hayatımıza dahil olurken bir adım da Apple’dan geldi. Amerika’nın en güçlü teknoloji şirketleri arasında yer alan ve ürünlerinin tasarımlarının yanı sıra güvenlik protokolleri ile de tüketicilerin dikkatlerini çekmeyi başaran Apple’ın yeni bir cihaz üzerinde çalışmaya başladığı öğrenildi.

Artan dijital ürün fiyatlarına rağmen halen birçok kişi tarafından yakından takip edilmeyi sürdüren ve son dönemlerde özellikle de yeni iPhone 15 serisi ile adından söz ettiren Apple, bu kez yeni bir bilgisayar modeli ile gündeme geldi. Firmanın uygun fiyatlı bir cihaz için kolları sıvadığı öğrenildi.

GOOGLE İLE REKABET EDECEK

MacBook serisinin yazılım ve donanım özellikleri ile piyasanın en güçlüleri arasında yer almayı başaran Apple, yüksek fiyat kararından ötürü birçok tüketici tarafından ağır eleştiriliyor. Toplumun yalnızca bir kesimini kapsayan MacBook serisinin başta öğrenciler olmak üzere birçok kişi tarafından ulaşılabilir olmaması, firmayı harekete geçirdi. Edinilen bilgilere göre teknoloji devi Google’ın Chromebook modelleri ile rekabet etmek için kolları sıvadı. Bu kapsamda MacBook Air serisinden daha ucuz bir model çıkaracağı konuşulan Apple’ın çalışmalara başlamış olduğu öğrenildi.

YENİ MACBOOK NE ZAMAN ÇIKACAK?

Şu an için satışta olan MacBook ürünlerinin en ucuzu 2020 M1 MacBook Air. Ancak bu model bile birçok kişinin ulaşamayacağı fiyatlardan satışa sunulmaya devam ediliyor. Yeni çıkacak MacBook modelinin ise 2020 M1 MacBook Air’dan çok daha ucuz olacağı tahmin ediliyor.

Digitimes tarafından yayınlanan ve iMore tarafından da aktarılan bir rapora göre teknoloji devi yeni ürününü özellikle eğitim sektöründe ChormeBook modellerine karşı rekabet etmek için çıkaracak. Düşük maliyetli olacağı tahmin edilen yeni cihaz en erken 2024 yılının ikinci yarısında piyasaya sürülebilecek.

Apple’ın yeni MacBook modeli heyecan ile beklenirken ürünün fiyatı da merak konusu oldu. Ancak henüz hazırlık aşamasında olan cihazın olası satış fiyatı ile ilgili bir bilgi bulunmuyor.