Yurtdışında çalışma deneyimi yaşamak isteyenler ve bu kapsamda Türkiye dışında yayımlanan iş ilanlarını araştıranlar için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Almanya merkezli ilanları yayımladı. Yurtdışında çalışmak, Türkiye dışında farklı kültürlerde deneyim sahibi olmak ve uluslararası sektörlerde iş deneyimi kazanmak isteyenler için İŞKUR’un sunduğu fırsatlar önemli ve büyük bir adım olabilir.

İŞKUR tarafından sunulan yurtdışı merkezli iş ilanları, Türkiye dışında çalışmak isteyenler için hem iş arayanlara hem de kariyerini geliştirmeye odaklananlara daha geniş bir perspektif kazandırma olanağı sunuyor. Avrupa’nın en büyük ekonomisine sahip olan Almanya’da çalışmak, bu alanda adım atacak olanlara kişisel ve mesleki gelişim açıdan kritik bir deneyim imkanı sunuyor. Bu kapsamda İŞKUR, Almanya merkezli işçi alımlarında kadro ve ilanları duyurdu. Aylık 90.000 TL maaş imkanı ile işçi alımları yapılacak. İşte detaylar…

ÖN MUHASEBECİ

İŞKUR, Almanya’da çalışacak olan işçi alımlarını duyurdu. Söz konusu ilanlarda, farklı pozisyonlar için işçi alımlarının yapılacağı belirtildi. Bu kapsamda alım yapılacak kadrolardan biri ön muhasebeci alımı olacak.

Almanya’da faaliyet gösteren bir şirket, büro işlerini organize etmesi adına bir ön muhasebeci arıyor. Almanya’daki Cash unt Carry’lerin büro düzeyinde çalışmalarını merkezi olarak yönetecek kişinin Almanca bilmesi ve Microsoft programlarına hakim olması gerekiyor.

CNC TORNA TEZGAHI OPERATÖRÜ

Söz konusu ilanlar arasında CNC Torna Tezgahı Operatörü ilanı da bulunuyor. Bağlantı elemanları sektöründe faaliyet gösteren Max Mothes Cıvata, Düsseldorf’taki fabrikasında görevlendirmek üzere Siemens ve Fanuc CNC torna programı yapabilen bir operatör arıyor.

SATIŞ DESTEK PERSONELİ

Max Mothes Cıvata öte yandan Düsseldorf’taki fabrikasında Satış Destek Personeli de arıyor. Bu görevde çalışacak olan kişi müşteri istek ve taleplerini, üretim ve satış birimlerine iletmek ve gelen sipariş ve talepleri takip etmek üzere, satış ekibi ile koordinasyon halinde çalışacak. Adaylarda İngilizce bilme ve en az 2 yıl deneyim şartı aranıyor.