Açılışından bu yana yolcu garantisi ve hazineye getirdiği zarar konusunda üzerine pek çok kez konuşulan ve tartışılan Zafer Havalima'nı dosyası yeniden açıldı.

Mecliste söz alan CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba'nın konuşmasının sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan isteği ise şaşırttı.

CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba konuşmasında;

"Açıldığı günden beri rezil olduğumuz hazineyi zarara muhteşem bir israf ve başarısızlık örneği olan bir gündemimiz var, Zafer Havalimanı. Her yıl zarar rekorları kırarak vergilerimizi çarçur eden havalimanında 2023’ün ilk 8 ayında garanti edilen yolcu sayısı 878 bin gerçekleşen uçuş sayısı 31 bin. Hata payı yüzde 96.4’dür.

Zafer Havalimanı göz göre göre zarar ederken, Uşak halkı kendi havalimanını kullanamamaktadır. Bu düpedüz hata, haksızlık ve ayrımcılıktır. Zafer havalimanındaki israfa bir an önce son vererek Uşak Havalimanı’nın uçuşa açılmasını istiyoruz.

Eğer uçuracak uçak bulamıyorsanız sayın cumhurbaşkanına sesleniyorum Uşak Halkı için bir uçağınıza her hafta talibiz. Havalimanımız uçuşa açılıncaya kadar aşındırmadığımız kapı kalmayacak. Uşak hakkını alacak." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: UŞAK OLAY