Yakıt fiyatları düşüyor ancak şehir içi ulaşım fiyatlarına yeni zamlar açıklandı. Tam 12 TL olan şehir içi ulaşım ücreti 18 Tl’ye çıkarken 9 TL olan öğrenci ücreti 14 TL’ye çıktı.

- Vatandaş Bu Ne Perhiz Bu Ne Lahana Turşusu Diyor

Zamları duyan vatandaş ise Uşak gibi küçük ölçekli bir kentte şehir içi ulaşımın hele birde yakıt fiyatlarının gerilediği bu dönemde zam yapılmasına kızgınlıklarını ifade ediyor. Daha büyük şehirlerde bile ulaşım ücretlerine bu kadar ara zam yapılmadığını dile getiriyorlar.

- Emekliye Asgari ücretliye zam yok ulaşıma zam var

Yapılan ara zammın sadece otobüsçü esnafını mutlu etmekten başka bir olmadığını dile getiren vatandaşlar, “Emekliye ve asgari ücretliye zam yapılmazken, ekonomik göstergelerde ciddi bir oynama olmazken bu zammın vatandaş düşünülmeden yapılmış olduğunu aktaran şehir içi ulaşımı her gün en az iki kez kullanmak zorunda kalan halk zammın geri çekilmesini istiyor.

Benzin Fiyatları Düşüyor Uşak’ta Otobüs Zamlanıyor 1

- Ayda 864 TL Cebinden Çıkacak

Günde 2 kez işe gidiş dönüş olmak üzere kullanmak zorunda olan bir vatandaş Pazar günleri hariç bir ayda 48 kez otobüse binmek zorunda kalıyor. Ayda 48 kez binen bir vatandaşın cebinden aylık 864 TL bir ücret çıkacak. Ayda 48 kez şehir içi ulaşımı kullanan öğrenci 672 TL para harcamak zorunda. Asgari ücretin 17 bin TL olduğu ülkemizde 867 TL’lik ulaşım ücreti harcandığını varsaydığımız takdirde ciddi bir kalem oluşturuyor.    

Editör: Öyküm Yavuz