28 Mayıs 2023 Pazar günü, gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı 2’nci tur seçimlerine az bir süre kala, Ak Parti ve Cumhuriyet Halk Partililer, saha çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

İsmet Paşa Caddesinde Ak Parti Uşak İl Teşkilatının gerçekleştirdiği esnaf ziyareti sonrasında, Atatürk Anıtı önünde yürüyüş gerçekleştirmek üzere toplan CHP Uşak İl Teşkilatı’nın karşılaşması sonrası, ortalık bir anda savaş alanına döndü.

Olay dün akşamüzeri saat 16:30 sıralarında meydana geledi.

İki grup arasındaki fikir ayrılıkları ve politik görüş çatışmalarına yönelik sloganlar atılması üzerine, Ak Parti ve Cumhuriyet Halk Partili vatandaşlar arasında kavga çıktı.

Çıkan kavgaya çevik kuvvet ekipleri anında müdahale ederek, iki grubu da sakinleştirmeye çalıştı. Çıkan kavga sonucunda bazı işletmelerin masa ve sandalyeleri ise zarar gördü.

Ak Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayar ve Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Koray Akgün’de, kendi partisinden olan vatandaşları sakinleştirmek adına epeyce uğraş verdiler.

Sakinleşmeyen kalabalığı ise çevik kuvvet polisleri müdahale ederek, partilileri olay yerinden dağıttı ve olayın daha fazla büyümesini engelledi.

Çıkan kavga sonrası trafiğe kapanan anıt önünde yol, kavganın sona ermesinin ardından tekrar trafiğe açıldı.

Editör: Ozan Yavuz