Ak Parti Uşak teşkilatının bayramlaşma amacıyla düzenlenen toplantısında konuşan İl Başkanı Himmet Yaşar, yapımı devam eden Millet Bahçesi projesinde bulunan cami inşaatı ruhsatının Uşak Belediyesi tarafından iptal edilmesine tepkilerini dile getirdi.

Ak Parti Uşak Ta Cami Ruhsatı İptaline Sert Tepki Gösterdi 2

“”Özkan yalım Vatandaşa yalan Söylüyor”

Uşak Belediye Başkanı seçilen CHP’li Özkan Yalım’ın seçimi kazanmak için vatandaşa yalan söylediğini ve verdiği vaatleri unutturmak istediğini öne sürerek:

“Herkese 1000 TL vereceğim dedi verdi mi yok! Baştan beri bir çok yalan söylüyor. Bunun göreve gelirken ilk icraatlarından biri Millet Bahçesi’ne yapılacak caminin ruhsatını ve imarını iptal ettirmek oldu.” dedi.

Ak Parti Uşak Ta Cami Ruhsatı İptaline Sert Tepki Gösterdi 1

“Sanki biz salağız. Bu camiyi başka yere yapacağız diyor”

Toplantıda konuşan Uşak Milletvekili İsmail Güneş ise:“Vatandaş 35 yıldır CHP’den uzaktı ve Uşak’ta da CHP’yi seçti. Sınırlı bütçeyle sınırsız istekleri yerine getirmek zordur. Gelenler bir takım bahaneler uyduruyorlar ve bu belli bir süre geçerli olmayacak.

Bu CHP’nin zihniyeti belli ve değişmez. Biz değiştik ifadeleri kullanıyorlar. Uşak’ta gördük ki değişen bir şey yok. Millet bahçesinde 800 araçlık otopark ve ön tarafta da 6 bin metrekarelik cami ruhsatı olmasına rağmen bunu yapmak istemiyor:

‘Bu camiyi kaldıracağım demiyor’ ve başka bir yere yapmak istiyor. Sanki biz salağız. Bu camiyi başka yere yapacağız diyor. Oraya okul yapacağım diyerek vatandaşın kafasını karıştırıyor. Mertsen, yiğitsen çık ben camiye karşıyım de. Millet de senin ne olduğunu ,kim olduğunu bilsin. Biz bu sürecin takipçisiyiz ve milletimizle beraber camimizi inşa edeceğiz.”dedi.

Editör: Ozan Yavuz