AK Parti'nin 7 Ekim'de düzenlenecek olan 4. Olağanüstü Kongresi öncesi bir kafeteryada yapılan basın toplantısında, AK Parti İl Başkanı Himmet Yaşar, partilerinin Türkiye'ye birçok alanda eser ve hizmet kazandırdığını vurguladı.

Yaşar, AK Parti'nin 22 yıllık siyasi tarihinde her gününü millete hizmet yolunda geçirdiğini belirterek, "Partimiz, 7 genel seçim, 4 yerel seçim, 3 referandum ve 3 cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere toplam 17 seçime katıldı ve bu seçimlerden zaferle ayrıldı. Bu başarıların temelinde, partimizin dinamik bir yapıya sahip olması da önemli bir etkendir. AK Parti, yenilendikçe güçlenen bir dava hareketi haline gelmiştir" dedi.

Yaşar, değişen ve yenilenen kadrolarıyla Cumhuriyet'in ikinci yüzyılını "Türkiye Yüzyılı" olarak taçlandıracaklarını ifade ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yenilikçi, üreten ve gelişen bir misyonu sürdüreceklerini vurguladı.

PARTİMİZ HER AÇIDAN ÖNDE

Anket çalışmalarıyla ilgili bir soruya cevap veren Himmet Yaşar, "Parti Genel Merkezi tarafından yürütülen çalışmalar mevcut ve biz Uşak'taki durumu düzenli olarak değerlendiriyoruz. Şu an itibariyle partimiz her açıdan önde" şeklinde konuştu.

Yerel seçimlerde güçlü kadroyla hazırlanacaklarını ifade eden Yaşar konuşmasına şöyle devam etti:

"Hep yeni hep ileri diyerek kuşkusuz eser ve hizmet politikamızı da bir üst lige çıkarmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda önümüzdeki yerel seçimlere güçlü bir kadroyla hazırlanacağız. Kongremizle birlikte milletimizin huzuruna her defasında olduğu gibi ilk günkü aşk ve heyecanla çıkacağız. Böylelikle cumhuriyetin yüz akı Türkiye'nin ortak aklı AK Parti'mizin, geleceğe emin adımlarla yürümesini sağlayacağız. 4. Olağanüstü Büyük Kongre'mizin partimiz ve milletimiz açısından hayırlara vesile olmasını diliyoruz." dedi.

Kaynak: Hava Aksu