Türkiye’de Uşak veya Sivas ilinde kurulması planlanan Stokaj Havalimanı için Uşak Ak parti Milletvekili İsmail Güneş yapılan çalışmalar hakkında, Uşak Olay Gazetesi'nden Ozan Yavuz'a bilgiler verdi.

Daha önce yapılan başvurunun Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü tarafından olumsuz karşılanması üzerine, gerek Hava Meydanları Genel Müdürlüğü ve gerekse de Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile görüşerek yeniden randevu aldıklarını belirten Ak Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş şunları söyledi;

"Uşak Havaalanının Tarifeli Uçuşa Açılması İçin Çalışıyoruz"

"Covid medeniyle uçuşlara kapatılan Uşak havaalanının yeniden tarifeli uçuşlara başlaması için çalışmalarımız devam ediyor. 

Ben kendim Plan ve bütçe çalışmalarından dolayı katılamayacağım ama yarın Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız, Millet Vekilimiz THY Yolları genel müdürümüz ile bir görüşme yapacaklar. Bunun olumlu sonuç vermesi için tüm gayreti göstermekteyiz.

'Aynı Zamanda Stokaj Havalimanı Olması İçin de Ayrıca Uğraşıyoruz'

Uşak havaalanınında özel sektör olsun THY olsun eğitim uçuşlarına devam etmektedir. Bunun yanında Uşak havalanının hava meydanları genel müdürlüğünce STOKAJ havaalanı yapılması yönündeki ilk başvurularına hava kuvvetleri genel müdürlüğümüzce olumsu yanıt geldi bu her şey bitti anlamına gelmez. 

Hem hava kuvvetleri genel komutanlarımızla hem milli savunma bakanlığımızla hem de hava meydanları genel müdürlüğümüzle yapılan görüşmeler neticesinde her iki tarafında görüşleri alınarak, hava meydanları genel müdürlüğümüz yeniden talepte bulundu. Bunun olumlu sonuçlanması en büyük arzumuz bu yönde de gayret ve çabalarımız devam etmektedir.

Eğer bunda başarılı olursak hem özel sektöre ait hemde Türk hava yollarına ait uçakların bakımı onarımı ve aynı zamanda parçalanması Uşak hava meydanları gerçekleştirecektir.  Uşaklı hemşehrilerimizin ve havacılık meslek yüksekokulunda eğitim gören kardeşlerimizin istihdamına katkıda bulunacaktır." dedi.

Kaynak: Ozan Yavuz