Yerel seçimlerde adayları kesinleşen AK Parti'de Uşak Belediye Başkan Adayı da belirlendi.

Edinilen kulis bilgisine göre Uşak'ta en son yapılan ankette Mehmet Çakın isminin diğer iki adaydan önde çıkması üzerine Ak Parti Genel Merkezi Uşak Belediye Başkan Adayı olarak Mehmet Çakın'ı belirledi.

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 18 Ocak'ta Mehmet Çakın'ın adaylığını bizzat açıklayacak.

Buna göre, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçiminde AKP'nin Uşak Belediye Başkan adayı Mehmet Çakın oldu.

Peki, Ak Parti Uşak Belediye Başkan adayı Mehmet Çakın kimdir? Mehmet Çakın nereli, kaç yaşında?

MEHMET ÇAKIN KİMDİR?

Uşak Sivaslı Karaboyalık köyünden olan Mehmet Çakın, ilkokulu tamamladıktan sonra Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde ortaöğrenimine başlamış ve bu okulu 1997 yılında başarıyla bitirmiştir. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi İşletme (İngilizce) Fakültesi'ne kazandırılmış ve 2002 yılında bu fakülteden mezun olmuştur.

2002-2004 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri'nde Los Angeles şehrinde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Çakın, 2004 yılında Uşak'a yatırım yaparak iş hayatına başlamıştır.

Uşak Deri Karma Organize Sanayi Bölgesi'nde kurduğu tesislerle sektöründe Türkiye ve dünya çapında tanınan bir isim haline gelmiştir. Ayrıca, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif rol alarak birçok sosyal projeye katkıda bulunmuştur.

Siyasi kariyerine 2001 yılında AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları'nda kurucu yönetim kurulu üyesi olarak adım atan Çakın, 2017 yılında Cumhurbaşkanı tarafından AK Parti Uşak İl Başkanı olarak atanmıştır. Bu görevi, belediye başkan adayı olduğu tarihe kadar başarıyla sürdürmüştür.

2019 Yılında Ak Parti'den aday gösterilip Uşak Belediye Başkanı seçilmiştir.

Evli ve üç çocuk babası olan Mehmet Çakın, iyi derecede İngilizce bilmektedir.