İl Başkanı Himmet Yaşar’ın açılış konuşmasından sonra söz alan Fahrettin Tuğrul, gelen bir soru üzerine ’ Murat dağı bizim su kaynağımız. Geleceğimiz. Bizim Ak Parti olarak önceliğimiz çevre ve doğanın korunmasıdır. Bu  anlamda yaptığımız çalışmalar ortadadır. Ne demiş peygamber efendimiz, ‘Kıyametin kopacağını görseniz de elinizdeki fidanı dikin’.Bizler Ak Partililer olarak bu zihniyette ve düsturda olan partiyiz.  Biz bugün ne diyorsak yarın da aynı doğruları savunmaya devam ederiz. Birileri gibi dün karşı çıkıp, sonra maddi menfaat sağlayınca sesini çıkarmayanlardan olmayız. Sen hem milletvekili olarak önce karşı çıkacaksın, sonra karşı olduğun altın madeninin kireç taşıma işini alacaksın. Bu ahlaka sığmaz” dedi.

WhatsApp Image 2023-09-01 at 20.18.54

AK PARTİ UŞAK TEŞKİLATI DA ‘ MURAT DAĞI YOK OLMASIN’ DEDİ

Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş, Fahrettin Tuğrul, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, İl Genel Meclis Başkanı Nuri Demir, ilçe başkanı, kadın kolları başkanı ve gençlik kolları başkanının da katıldığı toplantıda, Ak Parti Uşak İl teşkilatının da Murat Dağı’nda yapılmak istenilen maden çıkarma faaliyetlerine karşı olduklarını belirttiler.
Kütahya -Uşak sınırı boyunca uzanan ve çevrenin yaşam kaynağı olan Murat Dağı’nda altın madeni çıkartılmasına yönelik tepkiler artarak sürüyor. Geçtiğimiz hafta başta Murat Dağı Yok Olmasın platformu üyeleri olmak üzere siyasiler ve çeşitli sivil toplum kuruluşları işletmeci firmanın yeniden ÇED raporu almak istemesine karşı çıkmış ve topluca Şehir ve İklim Müdürlüğü’ne itiraz dilekçelerini vermişlerdi.

ozkan-yalim-dilekce-usakolay