AK Parti Uşak Belediye Başkan adayı ve mevcut Belediye Başkanı Mehmet Çakın, yeni dönemde hayata geçirecekleri projelerini anlattı. Programda, AK Parti Uşak milletvekilleri İsmail Güneş ve Fahrettin Tuğrul ile AK Parti İl Başkanı Himmet Yaşar da birer konuşma yaptı.

Proje Usak Olay

Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda, Uşak Belediyesi tarafından 5 yıllık süreçte yapımı tamamlanan veya devam eden projelerin anlatıldığı video gösterimi gerçekleştirildi. Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda, Uşak Belediyesi tarafından 5 yıllık süreçte yapımı tamamlanan veya devam eden projelerin anlatıldığı video gösterimi gerçekleştirildi.

Proje3 Usak Olay

Projelerin hayata geçirilmesi noktasında ilgili bakanlıklarla her zaman koordineli çalıştıklarını, Uşaklı hayırseverlerin de ciddi katkılar sağladığını anlatan Çakın, sözlerini şöyle sürdürdü: "Allah'a şükürler olsun biz gördük ki ne kadar çok sıkıntı olursa olsun, ne kadar çok problem olursa olsun, mali olarak ne kadar sıkıntı yaşarsanız yaşayın, inanırsanız, çalışırsanız, güvenirseniz başarılamayacak hiçbir şey yok. Allah'a şükür başararak karşınıza gelmenin de büyük bir mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün hangi mahalleye gitsek, kiminle görüşsek, kiminle konuşsak anlatacak bir projemiz ve gerçekleştirmiş olduğumuz bir eserimiz var. Tabi şimdi çok daha tecrübeliyiz. Ekonomik olarak çok daha güçlüyüz. Arkamızda kapı gibi başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AK Parti hükümetimiz var. Yeni dönemde çok daha büyük işler yapmak için hazırız, kararlıyız."Yeni dönemde yapılacak jeotermal yatırımlarıyla birlikte kentteki turizm hareketliliğini de arttırmayı hedeflediklerini kaydeden Çakın, şöyle devam etti: "Uşak bir sanayi kenti ağırlıklı olarak. Ama bu termal turizm hamlesiyle birlikte bundan sonra sadece sanayide değil, gençlerimizin, çocuklarımızın, yakınlarımızın turizm sektöründe de iş sahibi olmasının önünü açmış oluyoruz. Bu sayede buraya gelecek yerli ve yabancı turistlerle birlikte şehrimizde esnafımız daha fazla iş yapma, ticaretlerini geliştirme imkanına sahip olacaklar. Sadece günübirlik politikalar, günübirlik belediyecilik hizmeti değil, Uşak'ımızın 10 yılını, 20 yılını, 50 yılını düşünerek projeler üretiyoruz." Dedi