Bu ay içerisinde ihtiyaç sahibi hanelere toplamda 4 milyar lira ödeme yapılacağını belirten Göktaş, sosyal yardımların her kesimi kapsayacak şekilde sürdürüldüğünü vurguladı.

Göktaş'ın yaptığı yazılı açıklamaya göre, Türkiye'nin refahını vatandaşlarla paylaşmaya devam edeceklerini ifade eden Bakan Göktaş, bugüne kadar toplamda 72,3 milyar lira destek sağlandığını aktardı. Ayrıca, düzenli sosyal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra herhangi bir dezavantajı olmaması nedeniyle düzenli sosyal yardım alamayan hanelerin de gelir kriteri üzerinden Türkiye Aile Destek Programı'na dahil edildiğini hatırlattı.

Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelere her ay düzenli destek sağlandığını belirterek, "İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini hesaplara yatırıyoruz. Bu doğrultuda ihtiyaç sahibi hanelerimize bu ay toplam 4 milyar lira ödeme yapacağız." ifadelerini kullandı.

Gelişen ve değişen hayat koşullarını göz önünde bulundurarak sosyal yardım programlarının etkinliğini artırdıklarını dile getiren Göktaş, bütüncül bir sosyal yardım anlayışıyla hareket ettiklerini ve vatandaşlar arasında hiçbir ayrım yapmadan, eşit ve adil hizmet prensibiyle toplumun tüm kesimlerine ulaştıklarını vurguladı.