Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Aile Destek Programı kapsamındaki ödemeler, Aralık ayı için hesaplara yatırıldı. Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, yapılan açıklama ile Türkiye Aile Destek Programı ödemelerinin bugün itibarıyla vatandaşların hesaplarına aktarıldığını duyurdu.

Bakan Göktaş, yazılı açıklamasında Türkiye Aile Destek Programı kapsamında bugüne kadar toplam 60,3 milyar lira destek sağlandığını belirtti. Düzenli sosyal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra gelir kriteri üzerinden program dahil edilen dezavantajlı hanelere destek sağlandığını vurgulayan Göktaş, sosyal refah paylaşımını önde tutarak güçlü bir sosyal yardım sistemini kararlı ve etkin bir şekilde yürüttüklerini ifade etti.

Aile Destek Programı Kapsamında Yapılan Ödemeler

450 TL ve altı gelire sahip ailelere 1.250 TL

450 TL üzeri/911,15 TL ve altı gelire sahip ailelere 1.100 TL

911,15 TL üzeri/1372,30 TL ve altı gelire sahip ailelere 950 TL

1372,30 TL üzeri/2.835,60 TL'den az gelire sahip ailelere 850 TL

Aile Destek Programı ödemelerini alan vatandaşlar, ödemelerin hesaplarına yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden kolayca sorgulayabilirler. Bakan Göktaş, Türkiye'nin büyüyen ve gelişen refahını vatandaşlarla paylaşma taahhüdünde bulunarak destek programının devam edeceğini belirtti.

Kaynak: Hava Aksu