Ahmet Naci Aytemiz, Rize'nin Ardeşen ilçesinde doğmuş ve hem ticaret hem de siyaset alanında önemli başarılara imza atmış bir isimdir. 1968 doğumlu olan Aytemiz, küçük yaşlardan itibaren ticari faaliyetlerde bulunarak iş hayatına atılmış ve sonrasında siyasete yönelerek bölgesinde etkili bir lider olmuştur. AK Parti'nin önemli isimlerinden biri olan Ahmet Naci Aytemiz, 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Tunca Belediye Başkanlığı görevini üstlenmiş ve beldesine birçok hizmet kazandırmıştır. Ancak, 2 Temmuz 2024 tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Aytemiz, geride büyük bir üzüntü ve saygı bırakmıştır.

Ahmet Naci Aytemiz Kimdir?

Ahmet Naci Aytemiz, 1968 yılında Rize'nin Ardeşen ilçesinde dünyaya geldi. İlköğretimini Konak Mahallesi İlkokulu’nda tamamladı. 1985 yılından itibaren ticari faaliyetlerde bulunmaya başladı. 1992 yılında Ardeşen Çay Fabrikası’nda çalışmaya başlayan Aytemiz, iş dünyasında edindiği tecrübelerle siyasi kariyerine de adım attı. 1994 yılında Tunca Beldesi Doğru Yol Partisi (DYP) Belde Yönetim Kurulu Üyesi olarak siyaset kariyerini başlattı.

2002 yılında DYP’den istifa ederek Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Belde Yönetim Kurulu Üyesi olarak yeniden siyasete başladı. 2009 yerel seçimlerinde AK Parti Tunca Belde Başkanlığını üstlendi ve bu görevi beş yıl boyunca başarıyla yürüttü. 2014 yerel seçimlerinde AK Parti'den Tunca Belediye Başkan Adayı olarak girdiği seçimi kazandı. Görev süresi boyunca beldeye çeşitli hizmetler kazandıran Aytemiz, 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde de AK Parti’nin Rize Ardeşen'e bağlı Tunca Belediye Başkan Adayı oldu. Ahmet Naci Aytemiz, 2 Temmuz 2024 tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Ahmet Naci Aytemiz'in vefatı, başta Rize Ardeşen olmak üzere tüm Türkiye'de büyük üzüntüyle karşılandı. Siyasi kariyeri boyunca birçok başarıya imza atan Aytemiz, hem iş dünyasında hem de siyasette saygın bir isim olarak anılmaktadır.

Editör: Haber Merkezi