Uşakspor'un Gol Makinesi Veda Etti Uşakspor'un Gol Makinesi Veda Etti

Sabah saatlerinde teknik direktör Ceyhun Müderrisoğlu'nun takımdan ayrılmasının ardından Uşakspor'da başlayan yaprak dökümü, hızlı bir şekilde devam ediyor.

Ligin devre arasında, Ural Aküzüm’ün sahibi olduğu Uşakspor’a isim sponsoru olan Kocaeli’nin ünlü firmalarından AFC Kablo Kanalları, sezon sonu itibariyle Uşakspor’un isim sponsorluğundan çekileceğini açıkladı.

Sezonun ikinci yarısının başlamasına 2-3 gün kala 12 Ocak tarihinde Uşak’a gelerek, isim sponsorluğu konusunda anlaşmalara imza atan AFC Kablo Kanalları firması, ayağının tozuyla hızlı bir şekilde Uşakspor’un geçmişe dönük borçlarını, futbolcuların geçmişe dönük alacaklarının ve takıma yeni transferler gerçekleştirerek, göreve hızlı bir başlangıç yapmıştı.

Zorlu geçen ikinci yarıda, kritik maçlarda alınan galibiyetlerin ardından, ligde kalması kesinleşen Uşakspor, önümüzde sezonda TFF 2’nci ligde oynamaya devam edecek.

AFC Kablo Kanalları yönetim kurulu ise yaptıkları açıklamada, sezonun kalan son 2 maçının ardından, Uşak’tan ayrılma kararı aldıklarını açıkladı.

AFC Kablo Kanalları yetkilisi Emre Afacan yaptığı açıklamada şunları söyledi; “AFC Kablo Kanalları olarak 12 Ocak 2023 tarihinde Uşakspor AŞ’de ana sponsorluk ile kulüp işletmesini üstlendik. Çok zor mali koşullar altında hem yeni transferler yaparak kadromuzu güçlendirmeye çalışırken, hem de takımın motivasyonunu yükseltmeye odaklandık. Önemli bir bütçe yaratarak, şehre ve sporculara verdiğimiz sözü yerine getirdik. Ligde kalma başarısı gösterdik. Tüm bu zorlu süreçte, idari ekip ile beraber AFC ailesi olarak, yalnız kaldığımızı ve gereken desteği göremediğimizi üzülerek belirtmek istiyoruz. Bu nedenle İskenderunspor maçı sonrasında, lig bitiminde Uşakspor AŞ’deki görev ve sorumluluklarımızı sonlandıracağımızı başta Uşakspor camiası olmak üzere tüm spor kamuoyuna bildirmek isteriz” dedi.