İş arayan, kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek üzere çalışma hayatına atılmak isteyen vatandaşlar, yayımlanan işe alım ilanlarını araştırmaya devam ediyor. Bu kapsamda birçok ilan gündeme gelirken, bir ilan da Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından geldi. AFAD, Uşak ve diğer illerde görevlendirmek üzere personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Eksik kadroların belirlenmesi ile birlikte yayımlanan ilan sonrası vatandaşlar da araştırmalara başladı.

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek isteyen ve iş arayan vatandaşlar için heyecan uyandıran bir ilan, haftanın ilk günü itibariyle AFAD tarafından yayımlandı. AFAD, eksiklik olan kadroları belirleyerek, yeni bir personel alım ilanı düzenledi. Söz konusu personel alım ilanı Resmi Gazete’de de yayımlandı ve resmen yürürlüğe girdi. Duyurulan ilanda alım yapılacak kadro ve personel sayısı ile birlikte başvuru şartları da belirlendi. Peki AFAD nerede, hangi kadrolara, hangi şartlarda, kaç kişi alacak? İşte detaylar…

KAÇ KİŞİ ALINACAK?

Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda farklı şehirlerde ve tek pozisyonda görevlendirmek üzere yeni personel alımı yapılacağı belirtildi. AFAD tarafından personel alım ilanının detayları da paylaşıldı. Personel alım sürecinde AFAD, adayların uygulamalı ve sözlü sınava tabi tutulacağını belirtti ve toplamda 215 kişinin istihdam edileceğini duyurdu.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Uşak ve diğer illerde yapılacak olan alımlarda, toplamda 40 şehirde 215 personel alımı gerçekleştirilecek. Uşak ilinde 1 kişi olmak üzere yapılacak olan personel alımlarda en az 60 KPSS puanı şartı bulunuyor. İlanda boş pozisyonlar ise şöyle belirlendi:

●      Arama-Kurtarma teknisyeni lise mezunu: 149 kişi

●      Arama-Kurtarma teknisyeni ön lisans mezunu: 66 kişi

BAŞVURU ADRESİ VE BAŞVURU TARİHLERİ

Uşak da dahil olmak üzere 40 ilde yapılacak olan alımlarda 215 personel alımı gerçekleştirilecek. AFAD ilanında resmi açıklamalara göre başvuru ekranı 9 Ekim 2023 saat 10.00 itibariyle erişime açılacak. 17 Ekim 2023 saat 17.00 itibariyle ise başvuru ekranı kapanacak. Adaylar, e-Devlet kanalı üzerinden “Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Kariyer Kapısı” ekranı üzerinden online olarak başvuruda bulunabilecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ