Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), yeni bir memur alımı duyurusu yayımladı. Başkanlık, 81 şehirden başvuruları kabul edecek ve toplamda 215 memur alımı gerçekleştirecek. İşte detaylar:

  • Başvuru Şartları: Başvuruda bulunmak isteyen adayların, 2022 yılında ÖSYM tarafından düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) katılmış olmaları gerekiyor. Ayrıca, lise mezunlarının P-94, ön lisans mezunlarının ise P-93 puan türünde minimum 60 taban puana sahip olmaları gerekiyor.

  • Başvuru Süreci: Başvuru süreci 9 Ekim 2023 tarihinde başlayacak ve 17 Ekim 2023 tarihinde sona erecek. Başvurular, e-Devlet üzerinden Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı aracılığıyla online olarak yapılacak.

  • Alım Yapılacak Şehirler: Başkanlık, 40 farklı şehirde memur alımı yapacak. Bu şehirler şunlardır: Adana, Ağrı, Aksaray, Hakkâri, Iğdır, İstanbul, Karaman, Kars, Kastamonu, Tekirdağ, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Ardahan, Artvin, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çorum, Düzce, Edirne, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Mardin, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sinop, Şırnak, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane.

  • İşe Alım Süreci: Başvurular KPSS puanlarına göre sıralanacak, ardından en yüksek puanlı adaydan başlayarak sıralama yapılacak. Sınavı geçmeye hak kazanan adaylar, 25 Kasım - 3 Aralık 2023 tarihleri arasında Afyonkarahisar şehrinde uygulamalı sınava katılacaklardır. Uygulamalı sınavı başarıyla geçen adaylar, 8 - 19 Ocak 2023 tarihleri arasında Başkanlık Hizmet Binasında sözlü sınava katılacak.

  • Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.Memur alımı, AFAD'ın acil durum ve afet yönetimi konularında çalışmak isteyen adaylara fırsat sunuyor. Başvuru sürecine ilişkin tüm detaylara ve başvuru kılavuzuna e-Devlet üzerinden ulaşabilirsiniz. Başvurularınızı zamanında yapmayı unutmayın ve işe alım sürecine katılmak için gerekli şartları sağladığınızdan emin olun.

Kaynak: UŞAK OLAY