Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Sayın Bülent Özcan, Uşak Karma Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Uşak Büyükbaş Deri İşleme Tesisi (UBDİT)’i ziyaret etti.

Ziyaretle alakalı Organize Sanayi Bölgesi tarafından yapılan paylaşımda, “Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortaklaşa finanse ettiği Uşak Büyükbaş Deri İşleme Projemizin hayata geçirilmesine öncülük eden ve projemizin her aşamasında desteklerini esirgemeyen Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Sayın Bülent Özcan, proje kapsamında kurulan büyükbaş deri işleme tesisimizi (UBDİT’i) ziyaret etti.

422929434 945098190453803 7296676142727591417 N

Tesisin işletilmesi ve geliştirilmesi ile ilgili olarak, Organize Sanayi Bölgesi ve UBDİT Yönetim Kurulu Başkanımız Coşkun Güngör ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ahmet Aydın ve Sedat Korkmaz tarafından Sayın Genel Müdür’e ayrıntılı bilgi sunuldu. Sayın Özcan, tesisin tam kapasite ile çalıştırılmasına yönelik görüş ve önerilerini paylaştı.

Anılan ziyarette ayrıca; Akdeniz Havzası Sınır Ötesi İşbirliği Hibe Programı kapsamındaki çağrıya, Bölgemizin faydalanabileceği proje üretilmesine ilişkin fikir alış verişinde bulunuldu. Bölgemize yakın ilgileri ve ziyaretleri dolayısıyla Sayın Bülent Özcan’a teşekkürlerimizi sunarız” denildi.