Uşak Üniversitesi eski Rektörü Sait Çelik, 2016 yılında FETÖ ile ilişkisi olduğunu öne sürülerek görevden alınıp gözaltına alınmış, 2017 yılında ise kanun Hükmünde Kararname ile memuriyetten ihraç edilmiş ve yaklaşık 2,5 yıl tutuklu kalmıştı.

Prof Dr. Sait Çelik, tutuklu bulunduğu 907 günü kaleme alıp kitaplaştırdı. Başından geçen olayları kumpas olarak değerlendiren Çelik kitabında yaşadığı olayları değerlendirdi.  

9 Ocak 2020 yılında Uşak 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Yargıtay’ın bozma kararına uyarak, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğu gerekçesiyle yargılanan eski Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik'in beraatine hükmetmişti.

Sait Çelik kitabının ön sözünde şu ifadelere yer verdi, “Kahpece tasarlanmış bir kumpasın anatomisini yazdım. ABD/NATO menşeli darbe ve işgal teşebbüsünü kendi çıkarları için istismar eden kravatlı eşkiyaların izini sürdüm. İşledikleri suçları ve sadece bana değil daha pek çok masuma kurdukları komploları ifşa ettim.  

Uşak Belediyesi’ndeki Sabıkalılardan Oluşan Bir Çete…!

*Belediye şirketinde sabıkalılardan oluşan bir çete kurarak şehirde terör estiren, rektörlük makamına göz koyan, FETÖ ile irtibatlı aynı zamanda Menzilci bir Belediye Başkanı; Cumhurbaşkanı adına hareket ettiğini söyleyerek üniversitelerde rektörlük seçimlerini manipüle eden bir YÖK Yürütme Kurulu Üyesi, rektörlük seçimlerinde aday çıkararak valilik makamını seçim bürosu haline getiren, dahası şerefi ve namusu üzerine yemin ederek mahkemede yalancı şahitlik yapan bir Vali, üzerine kayıtlı telefon hattında ByLock çıkan ve yasal dinleme tapelerinde üst düzey bir FETÖ'cüden referanslı başka bir Vali, çeteye biat etmediği için harcanan devlete yaraşır gerçek bir Vali ve iki ayrı Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı...

*Yargıda kurtarılan varlıklı FETÖ'cüler, FETÖ borsacıları, üstü örtülen ve sulandırılan dosyalar, bin bir renge bürünen örgüt üyeleri ve bu mahrem ajanların faaliyetleri; tarikat, cemaat, vatan, millet kisvesi altında Brütüsler ve kifayetsiz muhterisler; Devlete ve Millete kasteden operasyonlar ve acze düşürülmüş kurumlar...”

*Birlik Vakfı Başkanı Uşşaki Şeyhi ve entrikaları, Belediye Başkanının maaşa bağladığı kumpas tetikçisi bir MHP İl Başkanı, tehdit ve şantajla belediyelerden para sızdırarak tertiplere destek veren sözde gazeteciler, mahkemede Nakşibendi olduğunu söyleyen ve yeminle akla ziyan iftiralar atan bir Genel Sekreter; kopyacı ve çakma MİT'çi öğretim Üyesinin Terör Savcısıyla karanlık ilişkileri, ülkücü olduğunu iddia ederek Azerbaycanlı öğrencinin harç kayıt parasını zimmetine geçiren ve namuslu ülkücülere FETÖ iftirası atan tamahkâr bir Şube Müdürü... diyerek kitabında neler yazdığını açıkladı.

Muhabir: Serkan Karayol