Eylül ayı boyunca beklenen yağışlar, ayın son haftasında etkili olmaya başladı. Eylül ayının son günlerinde pek çok şehirde görülen sağanak yağış, birkaç gün Uşak’ta da etkili oldu. Ekim ayına girilmesi ile birlikte ciddi sıcaklık düşüşleri de gözlenirken yeni haftanın hava durumu tahminleri arama motorlarına konu olmaya başladı.

Ege kadar sıcak, İç Anadolu kadar soğuk olmayan ilimizde bu hafta nasıl bir hava durumunun etkili olacağı merak konusu oldu. Bu kapsamda gözler meteoroloji uzmanlarına çevrilirken beklenen açıklama Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden geldi. Kamu kurumu, web sitesi üzerinden yayınladığı haftalık hava durumu raporu ile bölge halkını bilgilendirdi.

UŞAK’TA BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Her gün olduğu gibi bugün de hem ülke geneli için hem de şehir bazlı hava durumu raporları hazırlayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ilimiz için de saatlik hava durumu tahminlerini paylaştı. Bugün saat 09:00 ila saat 12:00 arasında Uşak’ta hissedilecek olan en yüksek hava sıcaklığının 20 derece olacağını belirten kamu kurumu, saat 12:00 itibari ile ise sıcaklığın 22 dereceye kadar yükseleceğini bildirdi.

Saat 15:00 itibari ile Uşak’ta hava sıcaklığının kademli olarak düşmeye başlayacağını belirten Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son olarak saat 21:00 ila saat 00:00 aralığında etkili olacak olan sıcaklık seviyesini 11 derece olarak paylaştı. Nem oranının ise oldukça yükseleceğini belirten kamu kurumu, gece saatlerinde yüzde 87’lik nem oranının hissedilecek olduğunu bildirdi.

UŞAK HAFTALIK HAVA DURUMU

Günlük hava durumu tahminlerinin yanı sıra haftalık hava durumu rapor ile de dikkatleri üzerine çeken Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu hafta Uşak için yağış beklenmediğini ifade etti. Kamu kurumu Uşak için düzenlemiş olduğu raporda ise şu bilgilere yer verdi:

  • 10 Ekim Salı en düşük sıcaklık- en yüksek sıcaklık: 6 derece, 21 derece.

  • 11 Ekim Çarşamba en düşük sıcaklık- en yüksek sıcaklık: 6 derece, 20 derece.

  • 12 Ekim Perşembe en düşük sıcaklık- en yüksek sıcaklık: 9 derece, 23 derece.

  • 13 Ekim Cuma en düşük sıcaklık- en yüksek sıcaklık: 9 derece, 24 derece.

Kaynak: Öyküm Yavuz