Küresel piyasalarda hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Küresel piyasalarda altın fiyatları, ABD’de açıklanacak olan enflasyon verilerine odaklanmış durumda. ABD Merkez Bankası (Fed), pandemi dönemi itibariyle enflasyonu kontrol altına almak ve düşürmek için parasal sıkılaştırma adımları atmaya başlamıştı. Fed’in, bu yıl bir kez daha faizleri artırıp artırmayacağına ilişkin ipucu vermesi beklenen enflasyon verileri öncesinde, piyasalarda hareketlilik yaşandı.

ABD’de açıklanacak olan enflasyon verileri, Fed’in bu yıl faizleri bir kez daha artırıp artırmayacağı yönünde ipucu verecek. Beklenen enflasyon verileri öncesinde piyasalarda dolar ve ABD tahvil getirilerinde gerileme kaydedildi. Öte yandan piyasalarda altının spot piyasadaki ons fiyatında da yüzde 0,05 oranda düşüş yaşandı ve ons altın gün içinde 1.914 dolar seviyesine kadar düştü. Diğer yandan ABD altın vadeli işlemleri de yüzde 0,2 düşüşle 1.932 dolar seviyesine kadar geriledi. Peki Uşak altın fiyatları kaç TL oldu? İşte detaylar…

GRAM ALTIN FİYATINDA DÜŞÜŞ YAŞANDI

Küresel piyasalarda altın fiyatlarında yaşanan hareketlilik, yurtiçi piyasada gram altın fiyatı üzerinde de etkisini göstermeye devam ediyor. Bu kapsamda, ABD enflasyon verileri öncesinde ons altın fiyatı ile birlikte ABD tahvil getirileri ve dolarda da düşüş yaşandı. Yaşanan bu düşüşler ile birlikte, bir süredir yukarı yönlü hareket eden gram altın fiyatı da yönünü aşağı çevirdi. Düşüşe geçen gram altın ile birlikte, 26 Eylül Uşak altın fiyatları ne kadar oldu?

26 EYLÜL SALI UŞAK ALTIN FİYATLARI

●      Gram altın alış: 1.660 TL - satış: 1.674 TL

●      Çeyrek altın alış: 2.711 TL - satış: 2.766 TL

●      Yarım altın alış: 5.421 TL - satış: 5.532 TL

●      Tam altın alış: 10.956 TL - satış: 11.066 TL

●      Cumhuriyet altını alış: 11.157 TL - satış: 11.270 TL

Editör: Öyküm Yavuz