23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenlerle kutlandı.

23 Nisan Usak Kutlama 3

İlimizde Atatürk Anıtı´na İl Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından başlayan törene Uşak Valisi Turan Ergün, Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, Jandarma Komuta Albay Fahri Semiz, İl Emniyet Müdürü Ali Kolcu, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

23 Nisan Usak Kutlama 5

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı, İl Milli Eğitim Müdürü’nün günün anlam ve önemiyle ilgili konuşması, Hakkı Kabaklar Anaokulu öğrencilerinin ront gösterisi, Mehmet Emin Hoşgör Ortaokulu öğrencisi tarafından şiirin okunması, Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisi, Yaşar Akar İlkokulu öğrencisi tarafından günle ilgili şiirin okunması, Bir Eylül İlkokulu öğrencilerinin ritim gösterisi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Voleybol, Basketbol ve Masa Tenisi yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül töreni, Gül İlkokulu öğrencisinin İstiklal Marşı’nı okuması, Nihat Dülgeroğlu İlkokulu öğrencilerinin ront gösterisi ve Okul müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödül verilmesinin ardından tören sona erdi.

23 Nisan Usak Kutlama 1

23 Nisan Usak Kutlama 6

- Tören Alında Çocuk Fenalaşarak Bayıldı

Tören alanında flama taşıyan öğrencilerden biri fenalaşarak bayıldı. Tören alanında bulunan 112 acil servis ekipleri çocuğa müdahale ederek, ambulansla Uşak Eğitim ve Araştırma hastanesinde müşade altına alındı. Çocuğun herhangi bir sağlık probleminin olmadığı anlık yorgunluktan tansiyon düşmesi sonucu bayıldığı öğrenildi. 

23 Nisan Usak Kutlama 2

Editör: Öyküm Yavuz