Piyasalar yeni haftaya hareketli başlarken döviz kurlarında son durum yakından takip ediliyor. Vatandaşlar dolar ve Euro kurunda son gelişmeleri ve fiyat hareketlerini merak ediyor. Birçok kişi arama motorlarında güncel döviz kurunu araştırıyor. 21 Ağustos dolar ne kadar? Döviz kurlarındaki son gelişmeler ve dolar alım satım fiyatları haberimizde.

Güncel dolar ve Euro kurunda hareketlilik sürüyor. Piyasalar yurt içi ve küresel gelişmeleri yakından izliyor. Vatandaşlar son dönemde yükseliş beklentisi olan dolar kurundaki hareketlilikle ilgili son gelişmeleri araştırıyor. Peki, 21 Ağustos Pazartesi dolar ne kadar oldu? Haftanın ilk işlem gününde döviz kurlarındaki son durum gündemdeki önemini koruyor.

21 AĞUSTOS PAZARTESİ DOLAR NE KADAR OLDU?

Dolar kurundaki değişimler yatırımcılar ve vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Dolr son kapanışını 27.1221 TL’den yapmıştı. Haftanın ilk işlem gününde dolar/TL alış fiyatı 27.1168 liradan, satış fiyatı ise 27.1274 liradan işlem görüyor. Euro kurunda da 0.26 oranında bir artış yaşanırken Euro/TL paritesinde 29.5082 TL alış ve 29.5515 TL satış fiyatları dikkat çekiyor.

TCMB KKM HESAPLARINI DARALTMA KARARI

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) dikkat çeken bir kararla gündemde geldi. Kur Korumalı Mevduat (KKM) hesaplarını daraltma kararı alan Merkez Bankası, bankalara bu yönde talimat verdi. Bunun üzerine başta dolar olmak üzere Euro ve altın fiyatlarında değişim olup olmayacağı merak ediliyor. Türk Lirası karşısında zirve seviyelerde fiyatlanan döviz kurlarında hareketlilik dikkat çekti.

TCMB’nin KKM hesaplarını daraltma hedefini tutturamayan bankaların ek menkul kıymet tesis etme yükümlülüğü ile cezalandırılması gündemde. Finans uzmanları bu kararın pek çok değişikliği beraberinde getireceğini belirtiyor. KKM yapan müşteriler artık banka tarafından mevduata yönlendirilecek. Bunun için bankaların belirli oranda mevduat faizi ödemesi gerekecek.