Türkiye genelindeki 20 ilin Fotoğrafçılar Odaları Başkanları, Uşak'ta düzenlenen bir toplantıda bir araya gelerek sektörde yaşanan sorunları masaya yatırdı.

Sakarya Fotoğrafçılar, Ressam ve Tabelacılar Esnaf Odası Başkanı Cevat Davulcu ile Karasu Esnaf Odaları Başkanı Cihan Emre’nin katılım sağladığı toplantıda, esnaf ve sanatkarların karşılaştığı zorluklar ele alındı.

Toplantıya 20 İl Katıldı

Uşak Fotoğrafçılar Odası Başkanı Ömer Önal’ın ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya 20 ilin oda başkanı yanı sıra Uşak Esnaf Odaları Birliği Başkanı Atalay Savaş ve yönetimi de katılarak destek verdi.

Toplantıda, başkanlar mesleki sorunlar üzerine fikir alışverişi yaparak çözüm yolları belirledi. Ayrıca, Uşak Odasına kayıtlı fotoğrafçı esnaflarını ziyaret ederek sorunlarını dinlediler.

Oda Baskanlari Fotografcilar Usakolay

Sakarya Fotoğrafçılar, Ressam ve Tabelacılar Esnaf Odası Başkanı Cevat Davulcu, toplantının oldukça verimli geçtiğini belirterek, "Uşak Oda Başkanımız Ömer Ünal’ın davetiyle gerçekleştirdiğimiz bölgesel oda başkanları toplantısı oldukça verimli geçti.

Pandemi ve ekonomik zorluklar nedeniyle ara verilen bölgesel toplantılarımıza Uşak ilimizden başladık. Misafirperverliğiyle bize örnek olan değerli başkanımıza ve Uşak Birlik Başkanı Atalay Savaş'a katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Toplantıda fotoğrafçı meslektaşlarımızın sorunlarını ve isteklerini tek tek konuştuk, taleplerimizi dile getirdik ve önerilerde bulunduk. Birlik ve beraberlik içinde mesleki sorunlarımızın çözümü ve esnafımızın taleplerinin karşılanması için çalışmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Gerçekleşen toplantı sektördeki sorunlara çözüm arayan fotoğrafçılar fikir alışverişinde bulundu. 

Kaynak: T54