19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 104’üncü yılı, tüm Türkiye de olduğu gibi Uşak’ta da gün boyunca çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün organize ettiği fener alayı ve gençlik yürüyüşü ise Atapark’tan başlayarak, 15 Temmuz Şehitler Meydanında son buldu.

Gencinden yaşlısına katılımın yoğun olduğu fener alayı ve gençlik yürüyüşünde ise çalınan şarkılar, zaman zaman vatandaşlar arasında tepkiyle karşılandı.

Yaklaşık 20-25 dakika süren yürüyüş boyunca sürekli Mehter marşının çalınması sonrası, yürüyüşte bulunan gençler müziği açanlara “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” şeklinde slogan atarak karşılık vermesi sonucu, bu sefer İzmir Marşı çalınmaya başlandı ve tansiyon düşürülmeye çalışıldı.

Yürüyüşe katılan vatandaşlar ' her ne kadar günün anlam ve önemi “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” olsa da, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anılmaması ve gençlere armağan edilen bu günün miting alanına çevrilmesi hiç hoş değil. Mehter Marşı da bizim,19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” da bizim şeklinde tepkilerini dile getirdiler. 

Editör: Öyküm Yavuz