Güncel Dolar ve Euro kuru ile ilgili araştırmalar yeni haftanın ilk işlem gününde gündeme geldi. Yatırımcılar son dönemde döviz kurlarındaki hareketliliği yakından takip ederken piyasalarda belirsizlik sürüyor. 14 Ağustos 2023 Dolar ne kadar oldu? Euro kaç TL? 14 Ağustos Pazartesi dolar alım ve satım fiyatları gündemde.

Milyonlarca vatandaş yatırımlarının gelecekte ne durumda olacağına dair dolar tahminlerini yakından takip ediyor. Dolar kurunda hareketlilik devam ederken ünlü ekonomist Selçuk Geçer dolar kuruyla ilgili yeni tahminlerini açıkladı. Piyasadaki belirsizlik ortamında doların uzmanlarından ilk uyarı geldi.

14 Ağustos Dolar Ne Kadar Oldu?

Haftanın ilk işlem gününde Dolar/TL paritesinde hareketlilik dikkat çekti. Dolar son kapanışını 27.0445 TL’den yaptı. Dolar/TL kuru alış fiyatı 27.0418 TL’den, satış fiyatı ise 27.0473 TL’den işlem görüyor. Yatırımlarının değerlenip değerlenmeyeceğini merak eden vatandaşlar dolardaki hareketliliği izlemeyi sürdürüyor. Uzmanlar ve Merkez Bankası’ndan gelen açıklamalar doğrultusunda 2023 yılı sonuna kadar enflasyonda düşüş beklenmiyor. Bu nedenle yıl sonuna kadar dolar/TL kurunda artış yaşanması muhtemel görülüyor.

Selçuk Geçer’den Güncel Dolar Yorumu

Yıl sonuna doğru enflasyonda bir miktar artış olması halinde doların yükselişe geçeceği tahmin ediliyor. Daha önceden Dolar/TL kuru hakkında çarpıcı açıklamalar yapan Selçuk Geçer yine gündem oldu. Ünlü ekonomist sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yatırımcılara dolar kurundaki son durum hakkında uyarılarda bulundu.

Selçuk Geçer, 16 gün içinde dolar kurunda bir hareketlilik beklediğini ve ağustos ayından sonra dolarda artış yaşanacağını öne sürdü. Ünlü ekonomist enflasyondaki yüksek görünümün yıl sonuna kadar devam edeceği bilindiğinden dolar kurunda ataklar yaşanabileceğini belirtiyor. Selçuk Geçer dolar kurunda gerçek değerin 30 TL civarında olduğunu ve bu seviyenin yakın zamanda görülebileceğini iddia ediyor.