Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 

Yerel Haberler - SESLİ’NİN GÖMLEĞİ DE ÖZEL - Uşak Olay Gazetesi
   
 SESLİ’NİN GÖMLEĞİ DE ÖZEL

SESLİ’NİN GÖMLEĞİ DE ÖZEL
 Yazı Boyutu

 Tarih : 25.02.2011 - 11:11:08 


Uşak Ticaret Odası’nın çiçeği burnunda yeni başkanı Hazım Sesli’nin,boş kalan sol elindeki gömleğin yakasındaki Hazım Sesli imzası dikkatleri çekti


Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’nda başkanlık koltuğu el değiştirdi.2 yıldır Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdüren İsmail Karaman, yeni başkan  Hazim Sesli’ye koltuğu devretti.2 yıl önce yapılan seçimlerde varılan protokol gereği yapılan devir teslim töreninde eski yeni başkan basın mensuplarına poz verdiler.Bu arada objektiflere yansıyan görüntülerde bir nokta Uşak Olay Gazetesi’nin objektifine takıldı.Uşak Ticaret Odası’nın çiçeği burnunda yeni başkanı Hazım Sesli’nin,boş kalan sol elindeki gömleğin yakasındaki Hazım Sesli imzası dikkatleri çekti.Uşak kamuoyunda yapmış olduğu girişimler ve özellikle de sivil toplum örgütlerindeki başarılı görevleri nedeniyle sürekli Uşak gündeminde tartışılan Hazım Sesli’nin bu inanılmaz yükselişi ve Uşak kamuyoyundaki ağırlığı ve söz sahibi olması ve başarılı çalışmalara imza atması,bazı kem gözler tarafından eleştirilirken şimdi de gömleğindeki ‘Hazım Sesli ‘imzası  konuşuluyor.

 

SESLİ’NİN HEDEFLERİ BÜYÜK

 

Başkan Hazim Sesli,Ticaret Odası  bayrağını  devraldıklarını ve daha ileriye taşımak arzusu içinde olduklarını belirten konuşmasında da mevcut Ticaret ve Sanayi Odası binasını yıkacaklarını,yerine akıllı bina yapacaklarını ,Ankara karayolu üzerindeki,yeni yapılmakta olan binayı da Maliye Bakanlığı’na devredip,Defterdarlık binasını 5 yıldızlı otel yapmak üzere devir almak istediklerini söyledi.

 

UŞAK PLATFORMUNU OLUŞTURACAĞIZ

 

Uşak’ı kalkındırmak için yabancı ve büyük sanayi yatırımlarını Uşak’a çekeceklerini de belirten Sesli; ‘’Uşak’ta Ticaret ve Sanayi Odası’nın öncülüğünde; tüccar, sanayici ve işadamlarını bir araya getirerek bir platform oluşturmak ve şehrimizi ilgilendiren konularda birlikte çalışma yapmak niyetindeyiz. Platformda; odaların, borsaların ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları yer alacak ve ilimizi ilgilendiren konularda insiyatif oluşturacak. Kısa süre içerisinde tamamlanacak olan platform yapılanmasının da şehrimize faydalı olmasını temenni ediyorum’’ dedi.

 

HAZIM SESLİ KİMDİR?

 

1966 yılında doğan Hazim Sesli, tekstil sektöründe yaklaşık 50 yıllık bir geçmişe sahip olan Sesli ailesinin 4. kuşak temsilcisi olarak iş hayatına girdi.Sesli ailesinin Anadolu’da başlayan ticari hayatı, 1994 yılında Hazim Sesli’nin yönetim kurulu başkanlığında İstanbul’da kurulan Sespa  A.Ş. ile birlikte yeni bir boyut kazanmış ve Sesli grup olarak hem ulusal hem de uluslararası arena da birçok başarıya imza atar hale gelmiştir.

 

60 ÜLKEDE DÜNYA MARKASI OLDU

 

Sesli Grup İcra Kurulu Başkanlığını yürüten Hazim Sesli ,hem sosyal hayatında,hem de iş hayatında ortaya koyduğu birtakım ilke ve hedefler doğrultusunda başında bulunduğu grubu bir dünya markası haline getirerek yaklaşık 60 ülkede var olmayı başarmıştır.Türk tekstilinin dışarıda da var olması gerekliliği adına, 1990’lı yılların ortalarında Sesli Tekstil olarak Güney Afrika’da battaniye tüketiminin fazlalığını fark edip  bu ülkede yatırım yapma kararı alır. İlk başlarda Güney Afrika ile irtibatı battaniye satarak başlatan Hazim Sesli ,daha sonra Sesli Textiles (PTY) LTD. olarak bu ülkede fabrika kurmaya karar verir. 1999 yılında Johannesburg’da üretime başlatan Sesli Tekstil kısa sürede Güney Afrika’da bulunan tekstil alanındaki 14 üretici firma arasından ilk sıralara yerleşir.  2010 yılında kurulan Unitech Energy adlı firmasıyla Güney Afrika’da Enerji piyasasında var olduğunu göstermiştir.

 

ÖDÜL ZENGİNİ SESLİ’NİN ÇOK SAYIDA ÖDÜLLERİ VAR

 

Hazim Sesli, G. Afrika’da sadece ticari anlamda değil o ülkenin yönetim kademesiyle de kısa sürede yakın ilişkilere girip Türkiye’nin, doğru ve düzgün olarak anlatılması, ülke olanaklarının tanıtılması ve bu ülkeden gelen gerek üst düzey devlet adamları gerekse iş adamlarını ülkemizde ağırlanması konusunda kendine bir misyon edinir. Bu misyonunu diğer ülkelere de yayan ve bu başarı ile ülkemizi her platformda en iyi şekilde temsil edilmesini sağlayan Hazim Sesli, bunun karşılığı olarak birçok ödüle layık görülmüştür. 1996 yılında almış olduğu Avrupa Kalite ödülü, 1997 yılında Cengiz Aytmatov UNESCO Broker ödülü,1998 yılında Dünya Kalite ödülü, 2002 Üzeyir Garih Genç Girişimcilik ödülü, 2004 Ekovitrin Dergisi Genç Girişimcilik ödülü bunlardan bazılarıdır.Bütün bu başarılı ve yoğun iş hayatını sürdüren Hazim Sesli aynı zamanda, gerek yerel gerekse ulusal tabanlı birçok işadamı dernek ve birliklerinde görev alarak hem iş hayatına önemli katkılarda bulunmuş hem de sosyal sorumluluk projelerinde etkin bir rol oynamıştır.

 

ÇOK SAYIDA SİVİL TOPLUM KURULUŞUNDA ÖNCÜLÜK YAPTI

 

1994 yılında UGİAD (Uşak Genç İşadamları Derneği) kuran ekipte olan Hazim Sesli, 3 dönemde bu derneğin başkanlık görevini üstlenmiştir. Ayrıca 1997-1998 yıllarında, yönetim kurulu üyesi olduğu UTSO’da(Uşak Sanayi ve Ticaret Odası) 1999-2005 tarihleri arasında  başkan vekilliği yapmış, 2009’dan 21 Şubat 2011’e kadar başkan vekilliği görevini sürdürmüştür. 2004 yılından itibaren 15 Mart 2010 tarihine kadar da UOSB (Uşak Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü) başkanlığı görevlerini sürdürdü. 3 dönem Başkanlığı sırasında Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nin şu anki hali ile Türkiye genelinde örnek bir OSB olmasında katkısı büyüktür. 2007 yılında kurulan OSBÜK’ün (Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu)Yüksek İstişare Kurulu Üyeliğini yapmaktadır.1993 yılında kurucu üyelerinden olduğu Uşak İli Kalkınma Vakfı’nın 2007-2011 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yapmıştır.Hazim Sesli 05.09.1996 ve 26.12.2005 tarihleri arasında Uşak Tekstil İşverenleri Sendikası’nda yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.2010 yılında yapılan Olağan Genel Kurul seçiminde Danışma Kurulu üyeliğine seçilmiştir.2003 yılında kurulan EGAFED’in (Ege Akdeniz Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu )  kurucuları arasında yer alan ve 2 dönem Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Hazim Sesli, TÜGİK’in (Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu) konfederasyonlaşma sürecinde bizzat bulunmuştur. TÜGİK’te 2,5 yıl başkan vekilli olarak görev yapan Hazim Sesli,  2 Aralık 2006 tarihinden 23 Ocak 2010 tarihine kadar Genel Başkanlık görevini sürdürdü. Bu görevden kendi isteğiyle ayrılan Hazim Sesli YİK (Yüksek İstişare Konseyi) Başkanı oldu.Hazim Sesli ayrıca 11.06.2010 tarihinde kurulan KOTUBA (Kore Türk İşadamları Derneği)  Derneğinin kurucularındandır ve yönetim kurulu üyeliğini yapmaktadır.DEİK’in (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu ) kurucu sivil toplum kuruluşları yöneticileri arasında da bulunan Hazim SESLİ, 2006-2011 yıllarında DEİK Denetleme Kurulu Üyesi görevini yapmıştır. 18 Haziran 2009 tarihinde yapılan İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Genel Kurulu’nda İKV Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir.23 Ocak 2010’da yapılan TÜGİK  (Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu) Genel Kurulunda Genel Başkanlık için yeniden aday olmayacağını açıklayan Hazim Sesli, bu sayede genç yönetici adaylarının önünü açarak yeniliği ve yenilenmeyi tercih etmiştir.Hazim Sesli aynı zamanda İstanbul ve çevresindeki Genç İşadamlarını bir çatı altında toplamak amacıyla girişimlerde bulunarak 22.06.2009 yılında İSGİD’in (İstanbul Genç Girişimciler Derneği) kurulmasını sağlamıştır.Hazim Sesli aynı zamanda 2009 yılından beri ENVER-DER (Enerji Verimliliği Derneği) Başkan vekili ve yine 2009 yılından beri TEVEM  (Türkiye Enerji verimliliği Meclisi İcra Kurulu) Başkan Vekili görevlerini de sürdürmektedir.

 

GALATASARAY KONGRE ÜYESİ

 

Hazim Sesli Ocak 2011’ de TOBB YOİKK (Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu)  KOBİ Teknik komitesi üyesi olarak görev almıştır.21.02.2011’de UTSO (Uşak Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini almıştır. Ayrıca Hazim Sesli 23.07.2009 tarihinden itibaren Galatasaray Kulübü Kongre üyesidir.Hazim Sesli,  Tekstilci ve Sanayici İşadamı Alaattin Eryılmaz’ın Kızı Gönül Sesli ile evli ve Abdulkadir Sesli, Melike Sesli ve Ali Sesli isimlerinde 3 tane çocuğu vardır. Büyük oğlu Abdulkadir Sesli 28.04.1990 doğumlu olup Amerika da Pace Üniversity’de, Kızı Melike Sesli  25.02.1993 doğumlu olup İstanbul’da Başakşehir Burç Kolejinde, Küçük Oğlu  Ali Sesli de 10.07.1997  doğumlu olup İstanbul’da Fatih Kolejinde öğrenim görmektedir.Hazim Sesli, aile şirketleri olan Sesli Grubu dayısı Ekrem Sesli ile birlikte yönetmektedirler.

 

 

 


  Editör :  Abdurrahman YAVUZ

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 6 Puan Verildi
 Kaynak :  Abdurrahman YAVUZ

 Kategori  Yerel Haberler

2312 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 1 )   

 memoli

Tarih : 26.02.2011 00:12:50  

  bu ne şimdi

Cevapla


bu nasıl haber ya şimdi kol düğmesinden habermi olur ? düzgün şeyler yapında okuyalım ama düzgün haaa........


İp Adresi Kayıtlı   

Sayfa  

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 

 

 Duyuru
 Köşe Yazıları

Abdurrahman YAVUZ

Abdurrahman YAVUZ ¬
KOLTUK İÇİN KOMİK DURUMA DÜŞÜYORLAR

Arif ÖZTAN

Arif ÖZTAN ¬
MERKEZ BANKALARININ FİNANSAL SİSTEMDE VE PİYASALARDA OYNADIKLARI ROL

Şener ÖZTOP

Şener ÖZTOP ¬
DÜRÜSTLÜK KAZANIR DİYEN SÜLEYMAN SEBA

Mehmet ERSİN

Mehmet ERSİN ¬
ÖĞRETMENİ İLE ÖĞRENCİSİ

Erdem ÖZTOP

Erdem ÖZTOP ¬
GÜLE GÜLE SAYIN VALİM

Av.Mehmet TURGUT

Av.Mehmet TURGUT ¬
ARAP BAHARI DEDİKLERİ

Halis ARSLAN

Halis ARSLAN ¬
ARSLANLAR KENDİ HİKAYELERİNİ YAZAMAZLARSA.. .
 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
 
 Takvim
20  Nisan 2015  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 4
 Bugün : 45
 Dün : 364
 Toplam : 1231535
 Ip No : 54.167.171.186
     

 Hava Durumu 
 Son Haberler
 Döviz Bilgileri
 
 Popüler Haberler
 
 

 Reklam
 

Yerel Haberler | Son Dakika | Resmi İlanlar | Güncel | Spor | Gizlilik Politikası


 
 

   © Copyright - 2000- Uşak Olay Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

altyapısını kullanmaktadır.

1,39 saniye.

siyah peynir Seo social bookmarking Hisir Poset diyet damardan nickler msn nickleri ask hikayeleri Bespin siyah peynir amerikan hastanesi tup bebek airline news Finger Board Videos Holiday Places Healthy Eating